363 Brigade-bevel. Marschbevel voor den 21en Augustus. le. De vijand is in Zuidelijke richting langs den postweg naar Buitenzorg teruggetrokken. Zwakke vijandelijke cavalerie-pa- trouilles zijn in den vooravond waargenomen tusschen paal 18 en 19; infanterie-posten langs den Noordrand van kampong Tjisalak, Westwaarts aangeleund aan de Tjidjantoeng, Oostwaarts aan een zijriviertje van de Tji Pinang. 2e. De brigade marcheert morgen in de richting van Buitenzorg. 3e. Gevolgd wordt de groote postweg naar Buitenzorg tot aan den zijweg naar landhuis Tjiboeboer, vervolgens deze laatste weg en de weg voerende langs Gandaria Oost en de Oostzijde van het meer tje Sitoe Tipar naar Tjisalak, daarna weder de groote postweg. De zelfstandige cavalerie passeert ten 6 uur 10' v.m., het gros der voorhoede ten 6 uur 35' v.m., het hoofd der hoofdcolonne ten 6 uur 50' v.m. paal 16 aan den postweg. Troepenindeeling. Zelfstandige cavaleriecommandant 2 pelotons 3d0 eskadron. Voorhoedecommandant 1 peloton 3de eskadron 4 ordonnansen), 3 compn 2de reserve-bataljon. Hoofdcolonne: (tevens marschorde), 1 compie 2de reserve-bataljon, lste batpj veld-artie, 3de battü veld-artie, 10de bataljon infanterie, llde bataljon infanterie (-e- 1 peloton). Achterhoede: 1 peloton llde bat™ infanterie. 4e. De zelfstandige cavalerie begeeft zich zoo spoedig mogelijk naar den zijweg naar het landhuis Tjiboeboer en zal vandaar verder Zuidwaarts eclaireeren in de strook Westwaarts begrensd door de Kali Baroe en Oostwaarts door een lijn, getrokken langs den Oostrand van kampong Tjiboeboer Zuid en dien van Tapos Oost en voorts door de kali Keas. 5e. De veldflesschen moeten gevuld zijn met koffie of thee. Yoorts zal thee in tonnen worden medegevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 379