375 openen en dit onafgebroken voortzetten, mits de houder telkens wordt bijgevuld. Zooals uit de verklaring kan worden opge maakt, gaat er geen schot af, zonder dat op den trekker gedrukt is. De maximum vuursnelheid wordt bereikt door op den trekker voortdurend een druk uit te oefenen. Op die wijze kan men 35 schoten per minuut afgeven. Behalve de vroeger genoemde kanonnen van 4,7 c.M. L/40 en van 4,7 c.M. L/47,2 heeft de maatschappij een kanon van 4,7 c.M. L/50 ge construeerd met eene automatische inrichting als de boven beschre vene. Het vermogen van dit kanon blijkt uit de volgende op gaven, welke mij door de directie welwillend werden verstrekt. Kaliber Geheele lengte van het kanon. Gewicht der lading van het projectiel. Totaal gewicht van kanon, wieg, enz Snelheid aan de monding. Levende kracht Indringing in smeedijzer aan de. staal 1 monding Aantal schoten per minuut. 4,7 c.M. 2,57 M. 0,333 K.G. 1,5 253 823 51,8 16 12 35. M. meterton. c.M. Het grootste slagschip cler wereld. Als een bewijs, wat de maatschappij ook op ander dan artil- leristisch gebied vermag, diene, dat het grootste slagschip dei- wereld, de Mikasa", bestemd voor de keizerlijk .Japansche Ma rine, op hare werven te Barrow- in- Furnep gebouwd is. Evenals zoovele andere door haar geleverde schepen, is ook dit zeekasteel in al zijne onderdeelen: pantsering, bewapening, machines, lanceerinrichtingen, enz. daaronder begrepen, in hare werkplaat sen en op hare werven gebouwd, zonder dat iets anders dan de onbewerkte materialen van buiten af verkregen werden. In het begin van Nov. 1900 liep de „Mikasa" van stapel. Even als bij de vroeger gebouwde slagschepen „Asahi' en „Hatsusa is het schip over zijne geheele lengte gepantserd. Het gordelpantser is 228,6 m.M. dik en loopt ongeveer van ste ven tot steven24 M. van het achterschip blijven echter onbe schermd. Het huispantser, dat tot het opperdek reikt, beschermt

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 391