425 wordt in Britsch-Indië een speciaal transport korps opgericht, waartoe een aantal toezicht hebbende officieren in ieder district behooren, terwijl voorts het vaste kader voor 12 muildier-en 9 kameelparken en voor 2 treinafdeelingen, voorzien van wagens, getrokken door pony's 1) aanwezig is. Hierdoor wordt de vre- dessterkte van het Britsch-Indische leger vermeerderd met: 26 Engelsche officieren, 55 onderofficieren, 273 inlandsche officieren, 291 veeartsen, 4400 geleiders van muilezels, 2143 kameelen, 506 pony's 2). Een andere fout in de voorbereiding voor den oorlog bestaat daarin, dat de Engelschen voor het begin der vijandelijkheden geen sterk korps gevormd hadden uit de Engelsch gezinde bewo ners van de Kaapkolonie en van de andere landen, onder Enge land's suprematie staande. De inwoners van deze landen, die allen bereden zijn, zouden zeer groote diensten hebben kunnen bewijzen als verkenners, terwijl zij op de door de Boeren ge volgde en reeds boven beschreven wijze in hun onderhoud zou den hebben kunnen voorzien. Een korps, uit deze personen samengesteld, zou, niet gebonden aan spoorwegen of aan trans porttreinen, den Boeren veel nadeel hebben kunnen toebrengen. Ook verdient nog vermelding, dat de Engelschen bij de voor bereiding zoo weinig aandacht hebben geschonken aan de kwestie van de watervoorziening. De moeilijkheden aan het verkrijgen van water verbonden, zijn reeds hiervoren aangetoond (zie blz. 137). Het vermeerderen van het aantal waterputten langs de vermoedelijke communicatie-lijnen tot aan de grenzen van de beide republieken zou voor Engeland zeer gemakkelijk zijn geweest, daar deze lijnen door Engelsch grondgebied voeren. Een afdee- ling van 100 man met 120 paarden en 180 ossen heeft per dag ongeveer 7500 L. drinkwater noodig en op vele plaatsen in Zuid- Afrika is een dergelijke hoeveelheid niet te krijgen. D De naam pony wordt in Engeland gegeven aan paarden, die nog geen 1.60 M. hoog zijn. 2) United Service Gazette No. 3541.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 443