430 ■der zich daardoor te laten afschrikken, werd het doel gevolgd, waardoor lord Roberts een schitterend resultaat bereikte. Tengevolge van de gemaakte wijzigingen verbeteringen zou den wij ze gerust kunnen noemen werd het wonder verricht, dat de Engelschen in 28 dagen over slecht gebaande wegen bij eene buitengewone hitte, in een streek, arm aan water en waar slechts zelden bewoonde oorden werden aangetroffen, zoodat zoo goed als geen levensmiddelen konden worden gerequireerd, een afstand af legden van 150 K.M. gemeten in rechte lijn, of 240 K.M. geme ten langs de wegen, zonder bij den opvoer der benoodigdheden gesteund te kunnen worden door in de nabijheid zijnde spoor wegen. De maatregelen, door lord Roberts genomen om aldus te kunnen handelen, zijn reeds vroeger besproken. Hij had bij de uitvoe ring van die maatregelen nog in hooge mate te kampen met het bestaand gebrek aan transportmiddelen en de zorgeloosheid, die in Engeland bestond, wat betreft de uitzending van voldoende hoeveelheden. Een Engelsch correspondent (1) zegt dan ook na den ongeluk- kigen afloop van het gevecht bij Sannah's post: „The action is „not very creditable to our arms; our continual losses of artil lerythe enemy have now taken from us no less than twenty „three guns cannot but produce an unsatisfactory impression. „It is to be feared that the loss of so much transport, just as „lord Roberts was preparing to move, will once more compel „a delay. We are paying the penaltry, and a penable penaltry, „for the mismanagement of our army in peace and for the sub ordination of the military to the civilian element. The ex asperating stowness with which remounts and transport-animals .„to supply the wastage of war have been sent up to lord Ro- „berts has compelled him to sit inactive and give the enemy .„breathing-time, to suffer Olivier to slep through the vastly su perior British army and to allow the Boers to complete their „reorganisation. More than this, each day the war lasts, the bill „grows heavier and the possibility of intervention or serious „complications increases. Many weeks ago the purchase of „mules was stopped by the war office authorities, and we all 1) Black and White 7 April 1900.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 448