437 infanterie)1 0 eskadron; 1 gemarkeerd peloton (ter vei vanging van het peloton, dat naar Tjibinong is gegaan); 1 divisie veld artillerie (2 batterijen a 4 stukken). Opdracht. Na afloop van den heden gevoerden strijd wordt te Tjisalak het bivak betrokken en morgen (den 22eu Augustus) om 6J/4 uur v.m. van paal 21 af de vervolging van den vijand hervat de cavalerie kan om 61/2 uur uitrukken. In verband daarmede wordt u opgedragen de noodige maat regelen te nemen. Uit deze mededeelingen en opdrachten blijkt, dat den 22en Augustus een ontmoetings-gevecht zou moeten plaats hebben. Beide partijen moesten wederom voorposten uitzettende cava- lerie-verkenningen zouden, evenals den vorigen dag, worden onder steld. In verband daarmede kwamen 's avonds de instructiën voor den commandant der voorposten bij den leider in. Beide partijen hadden marschvoorposten uitgezet. In verband daarmede werd aan den commandant der Zuidpartij als resultaat zijner cavalerie-ver- kenningen in de richting Tjisalak om 8 uur n.m. medegedeeld a. dat cavalerie-patrouilles op de wegen ontmoet zijn ter hoogte van Sitoe Rawa badak; dat door onderling uitwijken daarvan geen overlast ondervonden is; b. dat op infanterie-posten gestuit is ter hoogte van het woord „cacao" op den postweg in Tjimanggis en op den weg Sindang- karsa-Tjisalak op 400 M. ten Noorden van cöte-punt 90; c. de patrouilles zijn daarna zeer vermoeid teruggekeerd. Aan den commandant der Noordpartij werd als resultaat zijner cavalerie-verken n in gen in de richting Buitenzorg om 8 uui n.m. medegedeeld le. dat cavalerie-patrouilles op de wegen ontmoet zijn ter hoogte van Sitoe Rawa badak; dat door onderling ontwijken daarvan geen overlast ondervonden is; 2e. dat op infanterie-posten gestuit is ter hoogte van paal 27 op den postweg en in Tjimpaeun, nabij de woorden Sitoe Tjilangkap 8e. dat de weg van Sindangkarsa over Bandjaran Poetjang naar landhuis Tjilangkap door de patrouille op een paar punten

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 455