438 is moeten worden verlaten om voor vijandelijke patrouilles uit te wijken, doch onder dit voorbehoud voor alle wapens bruik baar is; 4e. de patrouilles zijn daarna zeer vermoeid teruggekeerd. In verband hiermede werd van den commandant der Noordpartij het volgende marschbevel ontvangen: Bivak Tjisalak, 21 Augustus 1901. 10 uur n.m. Marschbevel voor den 22en Augustus. le. Na het op heden geleverde gevecht is de vijand in de rich ting van Buitenzorg teruggetrokken. Yan de vooruitgeschovene cavalerie is om 3 uur n.m. bericht ontvangen, dat ter hoogte van Sitoe Rawa badak cavalerie- patrouilles zijn waargenomen, terwijl ter hoogte van paal 27 aan den postweg en in Tjimpaeun nabij de woorden Sitoe Tjilangkap op infanterie-posten is gestuit. 2e. Het doel van den rnarsch is de krachtige vervolging van den vijand in de richting van Buitenzorg. 3e. Troepenindeeling Zelfstandige cavalerie: Commandant: 2 pelotons van het 3e eskadron (waarvan 1 gemarkeerd). Voorhoede: Commandant: 1 peloton cavalerie (na aftrek van 3 ordonnansen -j- 3 man voor het markeeren van 1 peloton). 10e bataljon infanterie. Hoofdcolonne: (tevens marschorde). 1 compagnie van het 2e reserve-bataljon, 3e batterij veldartillerie, le batterij veldartillerie, 3 compagnieën van het 2e reserve-bataljon (-h 1 sectie), 1 gemarkeerd bataljon (-f- 1 sectie). Bagagetrein. Achterhoede 1 sectie van het gemarkeerde bataljon. Flankdekking 1 sectie van het 2e reserve-bataljon. De brigade volgt den weg over Sindangkarsa en landhuis Tjilangkap.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 456