439 De zelfstandige cavalerie passeert den driesprong tusschen paal 21 en 22 ten 6 uur 25' v.m., het gros der voorhoede ten 7 uur 10' v.m. en het hoofd der hoofdcolonne ten 7 uur 25' v.m. 4e. De zelfstandige cavalerie eclaireert in de strook van en met den postweg naar Buitenzorg ten Westen tot aan de Tji- Soenter ten Oosten. De flankdekking marcheert langs het pad, dat van Sindangkarsa naar Sitoe en vandaar ongeveer evenwijdig aan den door de hoofdcolonne gevolgden weg naar Sitoe Tjilangkap voert. Zij zal zooveel mogelijk in verband marcheeren met het gros der voor hoede, te dien einde gelijktijdig met den voortroep afmarcheeren. 5e. Voorloopig houd ik mij op aan het hoofd der hoofdcolonne. De brigade-commandant. Zooals uit dit marschbevel blijkt, werd wederom over 5 paal lengte met de geheele macht van den hoofdweg afgeweken. De commandant der Noordpartij, in de meening verkeerende, dat de tegenstander nogmaals zou trachten hem zooveel mogelijk tegen te houden, verkoos m.i. zeer terecht het meer begroeide en liooge boven het lage en open terrein langs den postweg. Jammer is het evenwel geweest, dat niet eene kleine afdeeling infanterie over den grooten postweg is gezonden om den partij commandant op de hoogte te kunnen houden van hetgeen daar mocht voorvallen. Wel is waar had de zelfstandige cavalerie tot taak ook den hoofdweg te verkennen, doch de weinige resultaten den vorigen dag bereikt, hadden den partij-commandant moeten doen besluiten niet te vast op berichten van dat wapen te reke nen. Zooals uit het verloop der manoeuvre zal blijken, zou dit zeker niet verkeerd zijn geweest. Het marschbevel van den commandant der Zuidpartij luidde Tjibinong, 22 Augustus 1901. 5 uur v.m. Brigade-bevel. Marschbevel. le. De vijand is ons ten slotte met slechts een zwak deta chement gevolgd. Onze hoofdmacht is te Buitenzorg. Ons de tachement werd vandaar versterkt tot: 4 bataljons infanterie, 1 eskadron cavalerie,

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 457