440 2 batterijen veldartillerie. Het resultaat onzer cavalerie-verkenningen in de richting Tji- salak is, dat cavalerie-patrouilles op de wegen ontmoet zijn ter hoogte van Sitoe Rawa badakdat door onderling ontwijken daar van geen overlast ondervonden is; dat op infanterie-posten ge stuit is ter hoogte van het woord „cacao" op den postweg in Tjimanggis en op den weg Sindangkarsa-Tjisalak op 400 M. ten Noorden van cöte-punt 90. 2e. Ik stel mij ten doel den vijand zoover mogelijk terug te werpen. 3e. Troepenihdeeling (tevens marschorde). Cavalerie-. (-f- 4 ordonnansen) zelfstandig vooruit. Voorhoede11e bataljon infanterie. Hoofdcolonne-, kaderschool compagnie, 2 batterijen veldartillerie, 18° bataljon infanterie, le gemarkeerd bataljon infanterie, 2e gemarkeerd bataljon infanterie. Achterhoede1 sectie 4° compagnie 18e bataljon infanterie. De cavalerie vertrekt ten 6 uur v.m. langs den grooten post weg met opdracht den vijand te verkennen langs: a. den grooten postweg, b. Pedoerenan-Tjilangkap-Sindangkarsa-Babakan-Tjiboeboer, c. Pedoerenan Sidamoekti-Tegalwaroe-Kalapadoewa en meldt mij zoo spoedig mogelijk schriftelijk omtrent de bruikbaarheid voor veldartillerie a. van het paardenpad Tjilangkap-Sindangkarsa, b. van het terrein tusschen Sindangkarsa en Tjiboeboer. De cavalerie stelt 2 ordonnansen, de artillerie 1 trompetter ter beschikking van den commandant der brigade. Daarenboven zullen den commandant der voorhoede en dien der hoofdcolonne door de cavalerie ieder 1 ordonnans worden afgestaan. 4°. De voorhoede vertrekt om 6 uur v.m. langs den grooten postweg. 5e. De hoofdcolonne volgt op 1/2 K.M. afstand. 6e. De voorposten zullen mijnerzijds tijdig bevel ontvangen om bij hun bataljon in de marschcolonne plaats te nemen. 7e. Ambulances en gevechtstreinen bij hunne afdeelingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 458