441 8e. De bagagetreinen volgen op 600 M. afstand ondei dekking van een sectie van de 4e compagnie van het 18e bataljon infan terie, welke tevens achterhoede is. 9°. Berichten voor mij te zenden naar de artillerie. De commandant der Zuidpartij. Met den inhoud van dit bevel kan ik mij niet goed vereenigen. Kenmerken de bevelen van den commandant der Noordpartij zich door duidelijkheid en beknoptheid, hier is dit geenszins het geval. De voornaamste opmerkingen, die m.i. op dit bevel te maken zijn, zijn de volgende: a. De inhoud van de punten 5 en 8 had moeten zijn opgeno men onder de „troepenindeeling." b'. Punt 7 had geheel weg kunnen blijven. c. Punt 6 is m.i. ook niet juist. Niet de brigade-commandant geeft het oogenblik aan, waarop de voorposten kunnen inrukken. 182 van ons velddienstvoorschrift geeft daaromtrent de noo- dige aanwijzigingen. Dit punt zou dus ook kunnen vei vallen. cl. Ook met den inhoud van punt 3 kan ik mij niet vereenigen. De instructie voor de zelfstandige cavalerie mag niet in het marschbevel worden opgenomen. De marcheerende brigade be hoefde alleen te weten, dat de cavalerie, zelfstandig vooruitge zonden, zou eclaireeren in de strook, begrensd door de lijnen Pedoerenan-Tjilangkap-Sindangkarsa-Tjiboeboer en Pedoeienan- Sidamoekti-Kalapadoewa. In de instructie voor de zelfstandige cavalerie had dan het overige moeten zijn opgenomen, terwijl in deze instructie ook punt 1 en 2 van het marschbevel hadden moeten zijn vermeld. e. Bij cle troepenindeeling ontbreken de namen van den com mandant der zelfstandige cavalerie en der voorhoede. De cavalerie was in haar geheel zelfstandig vooruitgezonden. 1-Iet is m.i. raadzaam steeds een gedeelte bij de voorhoede in te deelen, ten einde liet doordringen van kleine vijandelijke afdee- lingen, welke door de zelfstandige cavalerie niet zijn opgemerkt, te kunnen berichten. Uit het marschbevel blijkt verder, dat eene cavalerie-patiouille den weg moest volgen, die door de Noordpartij zou woiden genomen. Bovendien was mondeling aan de hoofdmacht dei cavalerie gelast om denzelfden weg te nemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 459