- 445 In het algemeen kan van deze manoeuvre worden gezegd, dat aan beide zijden de grondslagen, waarop moest worden voortge bouwd, goed waren, doch dat, door niet tijdige ontvangst van juiste berichten, de uitvoering achterwege zou zijn gebleven, in dien de leider niet had ingegrepen. Die uitvoering liet bij de Noordpartij niet te wenschen over, terwijl de Zuidpartij zich daar bij schuldig maakte aan enkele tactische onjuistheden. In den loop van den 22™ Augustus werden nu de volgende orders verstrekt. a. Aan de Noordpartij. De Noordpartij bestaat uit: 10" bataljon infanterie j 1° infanterie biigade 2e reserve-bataljon commandant 1 gemarkeerd bataljon infanterie lle bataljon infanterie j 2e infanterie brigade 18e bataljon infanterie commandant: 1 gemarkeerd bataljon infanterie 4 3° eskadron cavalerie, gemarkeerd eskadron cavalerie, divisie veldartillerie (2 batterijen a vier stukken). Onderstelling Het op den 22en Augustus vervolgde detachement der Noord partij heeft den grooten postweg, Noordwaarts van paal 21, en de uit het Oosten naar dien weg voerende wegen achter zich onbruikbaar gemaakt voor troepenbewegingen. De voeling met den vijand is verloren gegaan. Volgens ingekomen berichten heeft de Zuidpartij de vervolging voortgezet langs den karreweg, gaande van het landhuis Tjimang- gis in Noord-Westelijke richting naar Soegoe Tamoe en 1V» K.M. Zuid van dien kampong een bivak betrokken. Opdracht. Werp morgen, den 23™ Augustus, met uwe thans versterkte afdeeling de Zuidpartij zoover mogelijk terug. b. Aan de Zuidpartij. De Zuidpartij bestaat uit:

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 463