446 1 compagnie kaderschool, 1 compagnie van het lle bataljon infanterie, 4 gemarkeerde bataljons infanterie, V2 Be eskadron cavalerie, V2 gemarkeerd eskadron cavalerie, de 2e veldbatterij (4 stukken), 1 gemarkeerde veldbatterij (4 stukken). Onderstelling en opdracht. Het op den 22en Augustus vervolgde detachement der Noord partij heeft den grooten postweg, Noordwaarts van paal 21 en de uit het Oosten naar dien weg voerende wegen achter zich onbruikbaar gemaakt voor troepenbewegingen. Volgens ingekomen spionnenberichten is bovengenoemd deta chement met ongeveer drie bataljons infanterie versterkt. Van Buitenzorg wordt versterking der Zuidpartij verwacht. In afwachting daarvan wordt eene stelling ingenomen bij Soegoe Tamoe, 500 M. Zuid van de op de kaart aangegevene districts grens. In verband daarmede wordt u opgedragen morgen, den 23eu Augustus, de noodige maatregelen te nemen. In de aanteekeningen, die bij deze order gevoegd waren, was bepaald, dat de stelling den 23eD Augustus om 7 uur v.m. moest zijn ingenomen. In verband met de aan de Noordpartij verstrekte order werd het volgende marschbevel ontvangen Tandjong-Oost, 22 Augustus 1901. 7 uur n.m. Detachementsbevel. Marschbevel voor den 23cn Augustus. le. Volgens ingekomen berichten heeft de vijand na den op gisteren geleverden strijd de vervolging voortgezet langs den karreweg, voerende van het landhuis Tjimanggis in Noord-Weste lijke richting naar Soegoe Tamoe en op H/a K.M. Zuid van dien kampong een. bivak betrokken. De voeling is daarbij verloren gegaan. 2e. Het detachement volgt den weg, welke van het landhuis Tandjong-Oost langs den rechteroever van de Tjiliwong voert naar het landhuis Tjimanggis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 464