447 3e. De zelfstandige cavalerie passeert den driesprong op 400 M. ten Noordwesten van paal 16 ten 6 uur 45' v.m.het gros der voorhoede ten 7 uur 40' v.m.; het hoofd der hoofdcolonne ten 8 uur 5' v.m. Troepenindeeling Zelfstandige cavalerieCommandant 3 pelotons (waarvan 2 gemarkeerd). VoorhoedeCommandant 1 peloton cavalerie, lle bataljon infanterie, 18e bataljon infanterie, le batterij veldartillerie. Hoofdcolonne(tevens marschorde) 1 compagnie van het gemarkeerd bataljon der 2e brigade, 3e veldbatterij, 3 compagnieën van het gemarkeerd bataljon der 2e brigade, le infanterie-brigade 1 gemarkeerd peloton). Bagagetrein. Achterhoede 1 gemarkeerd peloton der le infanterie-brigade. 4e. De zelfstandige cavalerie eclaireert Zuidwaarts in een strook ten Westen begrensd door de Tjiliwong en ten Oosten door de kali Baroe, met dien verstande, dat van den linkeroever van laatstgenoemd riviertje zooveel mogelijk ook de postweg naar Buitenzorg zal worden geobserveerd. De voorhoede doorzoekt het terrein tusschen de Tjiliwong ten Westen en het sawah-térrein, dat zich ten AVesten van den postweg van Noord naar Zuid uitstrekt, ten Oosten. 5°. Extra-ontbijt wordt medegenomen; de veldflesschen ge vuld met koffie of thee. De grobaks met dat ontbijt en met de tonnen met thee marcheeren als bagagetrein. 6e. De bagagetrein volgt den staart der hoofdcolonne op 500 M. 7e. Aroorloopig houd ik mij op aan het hoofd van de hoofd colonne. De detachementscommandant. Dit bevel getuigt weer van eene juiste opvatting. Ingevolge de ontvangen order moest de commmandant der Noordpartij wel in de

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 465