451 gegaan, doch de vuurpauzen werden eenigszins grooter, het vuur dus heviger. In stede, dat evenwel alles gedaan werd om te maken, dat de manschappen zooveel mogelijk gedekt waren tegen 's vijands vuur en de liggende positie onmiddellijk na iederen sprong aanna men, zag men meermalen staande vuren, terwijl de schutters geheel en al zichtbaar waren voor den vijand. Ook zag men na iederen sprong de gesloten afdeelingen nog eenige oogenblikken in de staande houding volharden. Toen de tirailleurlinie der Noordpartij op 150 M. van de stelling der Zuidpartij was gekomen, werd de oefening gestaakt en konden de troepen naar hunne kwartieren terugkeeren. Deze waren gelegen: a. te Tjibinong voor het 18e bataljon; b. te Tjisalak voor het lle bataljon, de kaderschool-compag- nie, het 3e eskadron en de 2e batterij veldartillerie; c. te Tandjong-Oost voor de overige troepen. Den volgenden dag zouden alle troepen weder naar de garni zoenen terugkeeren. Yoor den afmarsch werd hun de volgende manoeuvre-order voorgelezen „Officieren, onderofficieren en soldaten van de manoeuvree- „rende troepen! „Hoewel deze veldmanoeuvres slechts vier dagen geduurd heb- „ben, is daarbij veel van uwe krachten gevergd, in de laatste „twee dagen zelfs zeer veel. Gij hebt echter een opgewekten „geest en eene volslagene strijdvaardigheid behouden, door vaste plichtsbetrachting en groote wilskracht, daarover wensch ik „U bij deze mijne tevredenheid te betuigen. „Gij hebt zoo weer medegewerkt om de overtuiging vaster „te vestigen, dat ons leger een buitenlandschen yijand even „gerust te gemoet kan treden als het steeds den inlandschen „vijand gedaan heeft, daarom klinke tot besluit van deze veld- manoeuvres luid over uwe bivakken een driewerf „hoezee voor het vaderland „en een driewerf „lang leve de Koningin!" Ook in het Maleisch werd deze order ter kennisse der inland- sche troepen gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 469