34 der mitrailleurs moet hier dus zijn de directe steun der afdee- lingen, waaraan zij worden toegevoegd. Opdat die steun steeds op het juiste oogenblik aanwezig zij, is het noodig, dat de mitrailleurs organiek tot de bataljons en eska drons behooren. Daarom moet een officier van het wapen waarbij zij zijn ingedeeld met de leiding belast worden, zoodat de mitrail- leurafdeeling zich op den duur gaat beschouwen als een deel van dat wapen en niet als artillerie. Want dit moet op den voor grond staan, het mitrailleurvuur vervangt niet het artillerievuur, het is niet anders dan geconcentreerd infanterievuur. Wil men bij den troep inderdaad nut hebben van de mitrail leurs, dan is noodig dat het aantal niet te gering zij en schijnt het me toe, dat als minimum beschouwd moet worden de toevoe ging van een vuurkracht, gelijkstaande met die: a. van eene compagnie infanterie wat betreft de bataljons mitrailleurs, en b. van een eskadron wat betreft de eskadronsmitrailleurs. Eene compagnie van 140 geweren kan in 1 minuut verschieten: 4 x 140 560 patronen bij langzaam vuur, 8 X 140 1120 patronen bij levendig vuur, 15 X 140 2100 patronen bij snelvuur, welke laatste vuursnelheid uitzondering blijft. Houdt men slechts rekening met normale vuursnelheid, dan reke- ne men aanvankelijk op 560, later op 1120 patronen in de minuut. Weet men echter, dat bij dergelijk vuur zelden de geheele compagnie in de vuurlinie staat, en neemt men aan, dat bij lang zaam vuur 2 sectiën, bij het opvoeren van de vuursnelheid, 3 sectiën daaraan deelnemen, dan verschiet een compagnie infan terie respectievelijk 280 en 840 patronen in de minuut, terwijl aan het snelvuur de geheele compagnie kan deelnemen, waarbij dus 2100 schoten gedaan worden. Bij den Skoda mitrailleur heeft men vuursnelheden van: 80 schoten in de minuut langzaam vuur 180 —versneld 350 —snel 450 verhoogd snel Met 4 a 5 mitrailleurs kan dus de vuurkracht ontwikkeld wor den, als boven opgegeven, n. 1.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 46