459 Om uit te maken wat het beste is, dienen wij na te gaan wat het doel is van het organiek toevoegen van mitrailleurs bij de escadrons: Men wil de vuurkracht van het escadron verhoogen zonder het escadron ook maar iets van zijne beweegbaarheid in het ter rein te doen verliezen. Bij bijzondere opdrachten, zooals het bezetten van eene voorgeschoven stelling, van een defilee en bij 't dekken van den terugtocht heeft men met een ander geval te doen en wel het ageeren van sectiën of groepen mitrailleurs in verband met cavalerie, wielrijders of infanterie op paarden of voertuigen. De cavalerie is in zoo'n geval niet meer geheel vrij in hare handelingen vooral bij 't vervoer op karren. Voor dit laatste doel dienen de afzonderlijke mitrailleurbat terijen (c. q. gedetacheerde sectiën of groepen). Zij treden daar op waar men niet over rijdende artillerie beschikt of haar niet in de waagschaal wil stellen en ook daar waar het terrein geen ruimte biedt of te moeilijk is om artillerie in stelling te brengen. Bij de invoering nu van twee mitrailleurs op karren, zal men mijns inziens een' toestand scheppen als in het laatste geval. Al moge men ook voorschrijven, dat de cavalerie niet mag af dalen tot dekking harer mitrailleurs, bij onze zwakke escadrons, later nog door verliezen gedund, zal dit, ook met 't oog op het terrein, toch het geval moeten worden. Uit dit oogpunt verdient het dus de voorkeur organiek bij de escadrons 1 mitrailleur in te deelen. De vuurkracht van het es cadron wordt er voldoende mee versterkt, volgens berekening van den kap. v. d. B. zelfs verdubbeld. Alleen uit het gevecht bij Aboe Klea besluit schrijver (blz. 459), dat het verkeerd is 1 mitrailleur afzonderlijk op te laten treden. Ik kan daar ech ter niet mee instemmen vooral daar de laatste oorlogen aan de veldartillerie hebben geleerd, dat de grondregel „ein einzelnes Geschütz ist kein Geschütz" niet meer doorgaat. Ook al weer uitgaande van bovengenoemden grondregel voor het toevoegen van mitrailleurs aan de escadrons komen wij op de wijze van vervoer. Willen de mitrailleurs de cavalerie overal kunnen volgen, dan is het laden op karren niet voldoende. Men

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 477