480 Door de groote vermeerdering van het ledental, thans 1700 bedragende, is het noodig dat de bepaling, luidende: „Devereeni- ging kan worden ontbonden op een besluit der algemeene verga dering, waarbij het aantal uitgebrachte stemmen minstens het dubbele moet bedragen van het te Batavia en te Meester-Cor- nelis aanwezige aantal leden," eenigszins wordt veranderd.. Thans zijn voor zulk een besluit het aantal leden te Ba tavia en Meester-Cornelis stellende op 150 slechts noodig 300 stemmen en kunnen hoogstens 450 stemmen worden uitgebracht, terwijl volgens de voorgestelde regeling die getallen respectie velijk 425 en 900 zullen worden en dus meer waarborgen be staan, dat een eventueel te nemen besluit werkelijk met de meening van de meerderheid der leden overeenstemt. ad Artikel 23. Deze bepaling komt in de bestaande regeling niet voor en is gemaakt om wijzigingen in de statuten niet al te gemakkelijk te maken. De grondwet der vereeniging, om dien naam te gebruiken, moet niet door een kleine minderheid veranderd kunnen wor den, zooals thans mogelijk is. Huishoudelijk reglement. ad Artikel 24. Deze bepaling komt in het bestaand reglement niet voor en. houdt verband met artikel 11 der nieuwe statuten. ad Artikel 27. Deze bepaling houdt verband met artikel 11 punt e der nieu we statuten. ad Artikel 30. Aanvulling van artikel 19 bestaand reglement. ad Artikel 32. Vergelijk artikel 23 van het bestaand reglement. De tweede alinea is nieuw. ad Artikel 34eerste alinea. Deze bepaling komt in het bestaand reglement niet voor en

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 498