487 de gleuf in de voorste steunplaat en de achterzijde der bus s'uitende te gen de achterste steunplaat. Het kardoesje schietkatoen wordt ingehaakt met den bodem naar de bus gekeerd. Na het inhaken van het aftrektouw is de inrichting gereed. Hiermee wordt voldoende knal verkregen, terwijl vlam en rook tot op 1500 M. goed waargenomen kunnen worden. De kosten per schot worden berekend op 0.32 s. Yoor het markeeren van vuur bij infanterie-doelen kan men gebruik maken van geweerslagen of b.v. van afgekeurde revolvers, waarvan de trekker dient voorzien te worden van een ring, waaraan men het touw bevestigt, dat over een katrol loopt en tot in den post reikt. Op een eenvoudige stelling kan men de revolvers een vasten stand geven. Geweerslagen of revolvers verdeele men over de vijandelijke linie. Het eenvoudigste middel evenwel is het doen afgeven van schoten uit de waarnemingsposten; men geeft alsdan het verdeelen van het vuur over het doel prijs, doch hiertegenover staat, dat men per revolver maar over 6 schoten beschikt, terwijl de bedieningsmanschappen in de posten over een grooter getal losse patronen kunnen beschikken. H. Lamberts. Prijsschieten, Do tegenwoordige richting is het vormen van oorlogsschutters, het schieten op oorlogsdoelen; waarom nu het prijsschieten op de cirkelschijf niet afgeschaft? Zou de volgende regeling niet in overweging genomen kunnen worden Er zal prijsgeschoten worden op schijven, welke een man voorstellen, wiens hoofd alleen zichtbaar is .(liefst bijv. uitgesneden kopschijven aan latten.) Men plaatst 5 kopschijven met willekeurige tusschenruimte naast elkaar. Houding knielendafstand 200 M maximum aantal patronen per man: 20. Men houdt aanteekening van het aantal kwart minuten en van het aan tal patronen, dat benoodigd was om de 5 koppen te treffen. De sommen van het aantal kwart minuten en van het aantal patronen, gerangschikt naar hare grootte geeft de volgorde der prijswinners aan. Bij gelijke sommen kent men den voorrang toe aan hem, die het ge ringste aantal patronen verbruikte. Het prijsschieten duurt wat langer en de verbruikte munitie is grooter, doch de ondervinding leert, dat de animo bij de schutters ook grooter is. H. Lamberts.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 505