503 Aan de verbintenis bij de legerreserve zal een jaarlijksche toelage verbonden zijn, die voor de militairen van verschillenden graad en ver schillenden landaard varieert van 15 tot f 48 per hoofd en kwartaals- gewijze wordt uitbetaald door de hoofden van plaatselijk bestuur. Tot het nemen van deze proef is in onderafdeeling 121a eene som van f 15 000 uitgetrokken. Wat de oprichting, door particulier initiatief, betreft van vrijwilliger- korpsen wordt door de Indische regeering de samenstelling van verschil lende commando's in het vooruitzicht gesteld mits thans spoedig aan zulke commando's de zekerheid kan worden gegeven dat zij vau gouvernements- wege van vuurwapenen en ledergoed voorzien zullen worden, wat naar schatting een uitgaaf van omstreeks f 52 000 zou vorderen, die intusschen op deze begrooting nog niet kan worden uitgetrokken, omdat de vraag nog in overweging is of het geen aanbeveling verdient de bedoelde vuur wapenen naar een gewijzigd lichter model te vervaardigen, nochtans van hetzelfde kaliber als de bewapening, die voor de infanterie van het leger is aangenomen. De bedoelde vuurwapenen zullen dus in 1902 nog niet kunnen worden geleverd; maar ten einde aan de Indische regeering de zekerheid te verschaffen, die zij behoeft om de in deze spoedig vereischte toezegging aan de commando's te kunnen doen, is op het Iste hoofdstuk der begrooting tot het hier omschreven doel, in onderafd. 53a, een memo- riepost uitgetrokken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 521