43 gaan om meerdere munitie te halen benevens den 5cn mitrail leur. Kunnen de karren volgen tot nabij de plaats, waar in stelling gekomen moet worden, dan worden ze gedekt (zoo moge lijk steeds tegen gezicht) opgesteld, de mitrailleurs in de stel ling gedragen door 1 Europeesch en 1 inlandsch fuselier, terwijl een 2de inlandsche fuselier 750 patronen per mitrailleur aan draagt. Is het stuk opgesteld, dan blijven de korporaal-richter en de Europeesche fuselier bij den mitrailleur, terwijl de beide inlandsche fuseliers verder patronen aanvoeren. Met de brigade- en eskadronsmitrailleurs wordt in beginsel op gelijke wijze gehandeld. Wat betreft de richt- en strooimiddelen, deze kunnen bui ten beschouwing blijven, als zijnde gemakkelijk in elke con structie door de techniek te leveren. Ten slotte een enkel woord over de afstanden, waarop de mi trailleur bij voorkeur gebruikt moet worden. Naar vermeend wordt, moet de mitrailleur blijven buiten het G. K. vuur op groote afstanden en buiten het geweervuur op kleine afstanden,, omdat in beide gevallen het mitrailleurvuur in kracht beneden dat van den tegenpartij zal blijven en bovendien een terugtrek ken der mitrailleurs uit infanterievuur op kleine afstanden, zeer moeilijk zoo niet ondoenlijk zal blijken te zijn. Tusschen de 600 en 1500 M. ligt dus vermoedelijk het gun stigste veld voor de werkzaamheden van dit wapen (1). Als gevolg van de voorgaande beschouwingen het navolgende- voorstel 1. Bij het leger wordt ingevoerd een veldmitrailleur Skodar voorzien van een geweerloop van 6^ m.M. 2. De munitie van dezen mitrailleur bestaat uit scherpe pa tronen No. 1, en losse patronen No. 1, beide tot geweer M. 95. 3. Bij het vuren ligt de mitrailleur op een drievoet, systeem Nordenfelt (de Paris); de richter wordt tegen vuur gedekt door een schild bestand tegen infanterie en G.K. vuur. 4. Bij elk der bataljons, die deelnemen aan de verdediging van. (1Yolgens het Mil. Wochenblatt lïo. 20 blz. 579 op 600 1 200 M. Omtrent de waarde Tan het mitrailleurvuur ten opzichte van infanterievuur zie het Mil. "Wochenblatt 1901 ïïo. 21.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 55