54 neemt daarbij de zuigerstang mee, terwijl de remcylinder zich met zijne spoor in den grond vastzet en derhalve op zijne plaats blijft. De zuigerstang drukt den zuiger den remcylinder in, zoodat. de zich daarin bevindende vloeistof gedwongen wordt door de klei ne openingen in den zuiger een uitweg te zoeken. De hierdoor ver oorzaakte druk put de kracht van den terugloop uit. Door het- achteruitgaan der zuigerstang is nu ook bovengenoemde spiraal- veer ingedrukt, welke zich na algeheele remming van het stuk onspant en dit aldus op zijne plaats herstelt. Bij gebruik van deze rem bedraagt de terugloop 0,76 M. Het kanon rust met zijne tappen op de bovenaffuit, welke- met eene verticale spil op het affuitlijf staat. Deze inrichting laat eene zijdelingsche draaiing der bovenaffuit van 4° links en rechts van de lengte-as der affuit toe. Zoo noodig kan de hydraulische rem in ongeveer eene minuut worden afgenomen; de affuit wordt dan als eene gewone veld- affuit gebruikt en de terugloop door eene gewone rem met rem schoen op de velgen tegengegaan. Niet geremd, bedraagt de te rugloop 2,13 M. Het staartbeslag is van onder tot eene plaat uitgesmeed, om te- voorkomen, dat de staart gedurende het vuren in den grond dringt- Veldaffuit voor een snelvuurkanon van 76,2 m.M. Deze affuit verschilt met de voorgaande hoofdzakelijk wat d& reminrichting betreft. Bijna de geheele achterste helft van den vuurmond is besloten in eene zg. wieg, waarin hij zich gedurende en na den terugloop beweegt. Aan de wieg is links en rechts een hydraulische remcy linder aangebracht; de zuigerstangen zijn bevestigd aan een paar nokken aan het achterste deel van den vuurmond. Na het schot loopt de vuurmond in de wieg achteruit en krijgt men dezelfde werking als bij de vorige affuit. De zuigers drukken bij hunne teruggaande beweging ieder eene veer samen, welke na den terug loop den vuurmond op zijne oorspronkeiijke plaats herstelt. De. terugloop bedraagt slechts 12 Eng. duim (31 c.M.). De wieg rust op een halfcirkelvormig steunvlak, waarop ze met. een paar haken beweegbaar vastgezet is. Dit steunvlak kan in een. verticaal vlak draaien om eene as, welke vastgeklonken is aan een.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 66