669 Yier oenjëngan's op het voorhoofd, B. een kruis vormendC. twee boven en twee beneden. Zeer gunstig. 11. A. B. en C. Tadah loehlett. klaar om de tranen op te vangen, tranenvanger. Oenjëngan's vlak onder de oogen. Ongunstig. 12. B. en C. Gëdong minëb, lett. gesloten gebouw, magazijn. B. Oenjëngan's boven en onderC. boven de oogen. Gunstig. 13. B. Soereng-gana. Donkerbruin paard met één oenjëngan boven het linkeroog. C. Soereng kara. Donkerbruin paard, kleur als een manggisschil, met één oenjëngan vlak boven het rechter oog. Gunstig. 14. A. en C. Toeroen tangis. A. volgens de Soendaneezen een haarwervel onder een denkbeeldige lijn, die de oogen verbindt. C. Oesëran op het beneden-ooglid. Ongunstig. 15. C. Sertimmang. Oenjëngan op de kin. B. Een paard met een oenjëngan op de kin wordt gerekend tot de goedgeteekenden. Gunstig. 16. B. en C.Këmël. Oenjëngan's onder op de wangen. Ongunstig. 17. B. Bisoe-tinoetoeh. Een oenjëngan op één der wangen. C. Bisoe tinoekoep. Één oesëran op elke wang. C. AMI. Één oesëran op één der wangen. Ongunstig. 18. B. en C. Nilakanta. B. Paard met witten rug, C. bruin en wit gevlekt; met oenjëngan op de bovenlip. Gunstig. 19. B. en C. Boedjangga ngoembarazwarte oenjëngan op de bovenlip. C. Boedjangga boengkam-, zwart paard met oenjëngan op de bovenlip. Gunstig. B. Koeht-kagësëngC. Pralabinja kala kakoem. Roodbruin paard met oenjëngan op de bovenlip. Ongunstig. TEEKENEN OP DEN ROMP. 21. A. Sangga kaloengeen slecht teeken. Zijne plaats vind ik niet opgegeven, maar daar kaloeng een halsband, halsketen, ook het haam van een trekpaard beteekent, zal het wel aan den hals te zoeken zijn. C. Sangkala kaloeng. Oenjëngan's op den hals dicht bij de ooren, doch zoo ver naar achteren, dat zij niet niet de ooren bedekt kunnen worden. Ongunstig. 22. B. Bëngangd.i. een paard met gekrulde of golvende manen; Bëngang-toena, d.i. een paard met manen, die zoover op de schoft en den rug liggen, dat zij gedeeltelijk door het

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 689