56 stuk slechts voor een klein deel eruit steken. Opzet en vizier korrel bevinden zich hier weer op de linkerzijde van de wieg. Aan elke zijde van de wieg en daarmede uit één stuk gegoten bevindt zich een remcylinder; de zuigerstangen zijn bevestigd aan nokken van het achterstuk. Overigens komt de inrichting van den geheelen remtoestel overeen met die van den boven beschrevene. Elke remcylinder bevat 3,78 L. oliede terugloop van den vuurmond in de wieg bedraagt 35 c.M. De wieg heeft geen tappen, maar is aan de onderzijde van een paar nok ken voorzien, waartusschen de asbout bevestigd isDeze asbout verbindt de wieg met de eigenlijke affuit. De affuit bestaat uit twee stalen zij wa ngen, onderling verbon den door een staartbeslag, een paar tusschenplaten en eene groo- tere vereenigingsplaat aan de voorzijde. Het staartbeslag heeft een koker voor de richtspaak en voor den draaibout der lamoen berrie en eene schop om de affuit op den grond vast te zetten. Aan de voorzijde zijn de zij wangen doorboord tot doorlating van den asbout van de wieg; hier zijn ze ook eenigszins ver zwaard. Om den asbout in deze gaten te brengen, zijn ze uit gesneden in eene zoodanige richting, dat de wieg ongeveer 90° om den asbout gedraaid moet worden, opdat de zielas nagenoeg waterpas komt. De asbout is cylindervormig, doch waar hij door die uitsnijdingen gaan moet, zooveel als noodig afgevlakt. Ter opheldering volgt hieronder eene eenvoudige schets. Een getande boog, waarvan het middelpunt in den asbout ligt, is door middel van eene spie bevestigd achter onder de wieghet vindt zich een stelrad dat met twee rond sels eneene andere ein de is ver bonden aan den asbout. Links van de affuit be- ringvormige ringvormige verzwaring der zij wangen Doorsnede over de as. Kriegatechnische Zeitschrift 1899 No. 2.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 68