670 zadel worden bedekt. C. Bengang karsapaard met ingedeukten rug? tjedok tempat majang {wajang? rugspieren van een paard) dekat pada soeri) dicht bij de manen. Ongunstig. 23. B. en C. Toenggang toja. B. Eén oenjéngan ter plaatse waar de manen op de schoft eindigen; C. een oenjéngan juist op de schoft. Ongunstig. 24. B. en C. Badja-wahanalett. woudkoning. Een oenjéngan op den hals, door een streep verbonden met een op de borst gelegene. B. Dit is zoo niet het voornaamste, dan toch een der voornaamste teekens bij het paard, daar het alle daarachter (d. i. meer achterwaarts op het lichaam van het paard) gevonden wordende slechte teekens neutraliseert of goed maakt en de waarde der goede teekens verhoogt." C. Dringt alle slechte teekens op de borst of ergens anders gelegen op den achter grond. Zeer gunstig. 25. B. en C. Doekoen mangsi goenalett. de doekoen zal wel niet bekwaam zijn. B. Een wit paard of schimmel met manen, die aan den wortel bruin gekleurd zijn. C. Roodbruine merrie, met witte vlekken in de manen. B. Doekoen mangsirood of rood bruin paard met oenjëngan's op de wangen. Gunstig. 26. B. enC. Bahoe-rëksa. Links en rechts van de borst op eiken schouder een oenjéngan. Gunstig. 27. B. en C. Soedjen tëroes. B. Oenjëngan's aan beide zijden, waarover de buikriem loopt. C. Oesëran's ter weerszijden van den hals. B. Soedjeneen oenjéngan aan één der zijden, ter plaatse waar de buikriem ligt. Ongunstig. 28. A. Boetek haté. B. Kalarnisani. Een oenjéngan op de borst. Ongunstig. 29. A. B. en C. Klabang anglènglett. een duizendpoot in t gat. B. Oenjengan vlak onder den aars; A. en C., op de bil zoodanig dat het haar in den aars steekt. Ongunstig. 30. B. en C. Kola pinipit. Oenjëngan's op dat gedeelte van het lichaam, dat bij het gezadelde paard door den buiksingel wordt bedekt. Ongunstig. 31. A. Kèlabang këpipit. B. Klabang pinipit. C. Ngëlabangpi- pitan. De laatste benaming zal wel foutief zijn. De eerste en tweede zijn gelijk, behoudens de wijze, waarop de afleiding van den stam pipit gevormd is; n.l. in de eerste met prefix fce, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 690