672 37. B. en C. Roentël majit, lett. een lijk inwikkelen. B. Paard met een staart waarvan de haren gekruld en in elkander ver ward zijn. Volgens C. bovendien met witte haren aan de buiten zijde, terwijl de binnenharen niet zwart zijn. Ongunstig. 38 B. en C. Toempêr ingas. B. Paard met onregelmatig ge- vormden, verwarden staart en een geheel wit gekleurden penis. C. Oenjëngan's op den staartwortel. Ongunstig. Teekenen op de beenen. 39. B. en C. Ancla mëstakalett. anda ladder, trap; mëstaka hoofd. C. vertaalt met tangga kapala. Oenjëngan's boven, op of onder de knieschijven der voorbee- nen (C. oesër oesërannja bertemoe dengan kakinja döpan di sebelah dengkoel). Is hier bedoeld het handwortelgewricht of de elle boog? Naar de teekening in C. is de plaats vóór op het hand wortelgewricht. Ongunstig. 40. B. Panggoeng, C. Soekoe panggoeng. Een oenjëngan boven elke knieschijf; blijkens C. op de vier beenen. In de teekening van C. wordt de plaats op de voorbeenen niet aangegeven; en op de achterbeenen niet boven, maar beneden de knie. Gunstig. 41. B. Scindang-tawa. C. Zonder naam. Gevlekt paard met oenjëngan op het linker voorbeen. Gunstig. 42. B. en C. Soeda prajalett. gebrek aan houding, gestalte. Paard met drie oenjëngan's aan de buitenzijde (C. achterzijde) van elk der voorbeenen. Ongunstig. 43. B. en C. Sampar wangké. B. een witte sok boven een der enkelsC. paard met gevlekte achterbeenen. Ongunstig. 44. B. en C. Sandoeng watang. B. een oenjëngan op een der voorknieën C. vier gevlekte beenen. Ongunstig. 45. B. Saja-maloengga. C. Hanambang living. B. witte sokken boven drie enkels C. drie witte oeg el-oeg elan's. Ongunstig- 46. B. en C. Kadoet. B. vier witte sokken boven de enkels en een witte buik; C. gevlekte buik. Gunstig. In bovenstaande opgave is het herhaaldelijk voorgekomen, dat bij éénzelfde benaming verschillende verklaringen werden gege ven; en omgekeerd dat eenzelfde teeken tweeërlei namen droeg. Er was dan toch altijd in zooverre overeenstemming, dat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 692