57 schroef zonder eind op den getanden boog werkt. Door aan dat stelrad te draaien wordt de hoogterichting gegeven. De maximum elevatie bedraagt 27°; de maximum-declinatie 10°. De as is cylindervormig en wordt op overeenkomstige wijze als de asbout aan het affuitlijf bevestigd. De raden zijn van de gewone samenstelling. Gedurende het vuren worden ze met remtouwen aan de handvatten van het staartbeslag geremd om alle draaiing te beletten. De kniehoogte bedraagt 67 c.M. De lamóenberrie is vervaardigd uit holle, stalen stangen. Tot het vervoer op draagdieren wordt het geheele stuk in 4 las ten verdeeld. Voor het vervoer van deze lasten en van de mu nitie wordt één zelfde model van draagzadel gebezigd. Het draag- zadel bestaat uit een met haar opgevuld zadelkussen, aan de bui. tenzijde met leer, aan de binnenzijde met linnen bekleed. Aan de bovenzijde bevinden zich, aan elke zijde één, twee stalen stegen, met hare uiteinden in opgenaaide zakjes rustende. Aan deze ste gen bevinden zich de krammen voor de singelstooten en tot be vestiging der lasten. Om nu te voorkomen, dat de munitiedragers, welke aan de vrij hoog zich bevindende stegen hangen, drukkingen van het dier veroorzaken, omdat hun gewicht, ter plaatse waar ze tegen het zadelkussen hangen, op een zeer klein oppervlak werkt, zijn hier op het zadelkussen een aantal stalen banden aangebracht, welke dit gewicht over een groot oppervlak verdeelen. Het draagzadel ligt op een vilten dek; overigens komt het tuig overeen met dat der N. I. bergartillerie. Verdeeling der lasten: Eerste muildier. Gewicht van het kanon met sluitstuk. 107,—K.G kulasovertrek en de mondkap. 1,1 een paar draagboomen 3,4 het geheele draagzadel met alle tuigdeelen, longe, teugel, hoofd stel, halster en dek 22,7 Totaal. 134,2 K.G. Tweede muildier. Gewicht van de wieg met gevulde remcylinders88,2 K.G. Transporteeren. 88,2 K.G.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 69