- 691 Toelichtingen. Als grondslag der formatie heb ik aangenomen, dat, evenals bij de heerschende formatie, de compagnie bij mobilisatie met 150 minderen moet kunnen uitrukken. Bij het vaststellen der vredesformatie heb ik de thans geldende verliescijfers gebruikt. De sterkte der groep in oorlogstijd stellend op 16 man, heb ik deze vastgesteld op 6 flankeurs (Europeanen of Amboineezen) en 10 fuseliers (inlanders). De groep wordt gecommandeerd door een Eur. of Amb. ser geant. Een inlandsch sergeant is reserve groepscommt. Per groep deelde ik nog 2 flankeurs le klasse in, die opgeleid kun nen worden (in de compagnie) om desnoods het kader te ver vangen, en om op te treden als patrouillecommt, ordonnansen, enz. De graad van korporaal vervalt. De sectie bestaat uit 2 groepen en wordt gecommandeerd door een sergeant-majoor. Hierdoor wordt eene afscheiding gekregen van onderofficiers- en officiersafdeelingen, en een weinig voor uitzicht voor het Europeesch kader in het leven geroepen. Het administratief kader bij de comp,e. vervalt. Het peleton wordt aangevoerd door een luitenant of als zoo danig dienstdoend, en bestaat uit 2 sectiën. Per compagnie zijn als nu ingedeeld 3 luitenants, welk getal het aanwezig zijn van 2 luitenants bij de compie. bij mobilisatie verzekert. De 3- ledige indeeling der compie. welke Troepenofficier ver dedigt, eischt veel meer luitenants. In Duitschland zijn daartoe per compie. ingedeeld 4 luit. en 1 portépée fahnrich. Voerde men bij ons de 3- ledige indeeling in met eene formatie van 3 luit. per compie.dan zoude zeer zeker het doel, dat Troepen officier daarmede beoogt, nl. afscheiding van officiers- en on- derofficiersafdeelingen niet verkregen worden. De compagnie wordt gecommandeerd door den kapitein. De hoornblazers zijn in het garnizoen voorzien van een trom, en zijn evenals de sergeanten-majoor bewapend met marechaus seesabel en revolver. De gevechtstrein staat onder bevel van een inl. sergeant. De staf van het bataljon zoude ik indeelen als volgt: 1 Luit. kol. of majoor commandant,

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 715