710 Wetenschappelijke bijeenkomsten. Iemand, die het bij het rechte eind heeft. Inl. korporaal van de week (van het korpsrapport komende): „Litnan, sersan-majoor soeroeh bilang ini hari sekola opsier tida djadi." B. Wielrijders. In de „A. O. 1901 No. 54: Oorlogsorganisatie tegen den B.V." wordt voort durend beschikt over zoo en zooveel wielrijders. Waar zijn onze wiel rijders? Waar zijn hunne fietsen? Wie is met de oefeningen belast? B. Theeketels. De plaatselijk militaire commandant gelastte, dat steeds thee in voldoen de hoeveelheid beschikbaar moest zijn en dat bij de militairen het drin ken daarvan aangemoedigd moest worden: er was cholera. Theedrinken aanmoedigen, bepeinsde ik; hoe zal ik mijne compagnie aan het theedrinken zetten Het beste kwam mij voor, het drinken van thee smakelijk te maken: zoo'n draagbalie met een gemeenschappelijkeu opscheplepel kan nu juist niet erg smakelijk genoemd worden. Het hospitaal schoot mij gelukkig in de gedachten; ik liet den fourier een ontvangstbewijs tegen invordering der geldswaarde opmaken voor 2 theeketels groote, ad f 7,26 per stuk, en stuurde hem met dat stuk in triplo naar het kleedingmagazijn. Met een guitigen lach op zijn gezicht, die getuigde, dat hij geen hoogen dunk had van mijne kennis betreffende het Materieel Beheer, kwam de officier van kleeding mij zijn axioma meedeelenmaterieel mag zonder gouvernementsbesluit nimmer aan derden worden afgestaan. Lieve Hemel, wat een oerbepaling: een gouvernementsbesluit voor 2 theeketels, dat is mij te machtig. Wie helpt mij die balie uit het dagverblijf verbannen en wie kan er een theeketel met een kraantje en een tuit voor in de plaats krijgen? B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 734