721 - Van andere zijde werd nadere toelichting gevraagd van het bedrag van f 800 000, uitgetrokken in onderafdeeling 121. Nu de formatie met ongeveer 1000 man is verminderd en het overcompleet wel zal zijn in gesmolten, begreep men niet, waartoe een zoo hoog bedrag noodig kan zijn voor tijdelijke uitbreiding der formatie. Onderafdeeling 121a. Eenige leden zagen niet veel heil in vorming een er legerreserve in Indië. Na eenige jaren zullen, meenden zij, de vroe gere oefeningen vergeten zijn en de manschappen weinig begrip meer heb ben van den dienst. Anderen gevoelden wel iets voor de vorming eener reserve, maar vrees den, dat zij, evenals die van een korps inlandsche verkenners en het ver schaffen van wapenen en ledergoed aan vrijwilligerskorpsen, op den duur groote uitgaven met zich zou brengen. Gevraagd werd of de oprichting van vrijwilligerskorpsen zal kunnen leiden tot opheffing van de schutterij in Indië. Ook werd de meening geuit, dat het met het oog op eventueele verde diging van Indië tegen een buitenlandschen vijand raadzaam zou zijn den oefenplicht meer algemeen te maken dan bij de tegenwoordige inrichting der schutterijen het geval is. Uitgaven in Nederland. Vilde Afdeeling. Onderafdeeling 51. lloor een der leden werd gevraagd, of het met het oog op de hooge kosten niet wenschelijk is te achten over te gaan tot geleidelijke afschaffing van de reconvalescentenafdeeling. De bijzondere omstandigheden, waarin de reconvalescenten verkeeren, heeft blijkbaar een minder gunstigen invloed op de krijgstucht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 745