62 •dan rust het uiteinde van den disselboom op den grond en zit hij lager, zoodat die voetbeugel in dat geval niet noodig is. Onder het geraamte worden meegevoerd twee met niet in ban den gestoken patronen gevulde kistjes, twee watermantels voor den mitrailleur en de noodige gereedschappen. De mitrailleur is bevestigd op een draagstuk, zoodanig, dat hij in een verticaal vlak draaien kan. Het draagstuk is uitgehold, om over de spil, welke op bovengenoemd steunvlak vastgeklonken is, geplaatst te kunnen worden. Aan de achterzijde van de spil en rechthoekig erop is eene sectorvormige plaat bevestigd, waarop een arm van het draagstuk rust. Twee verschuifbare klauwen, welke in een willekeurigen stand vastgezet kunnen worden, beper ken de beweging van den arm van het draagstuk over die plaat binnen zekere grenzen, al naarmate men over eene grootere of kleinere uitgestrektheid wil strooien. De arm van het draagstuk eindigt in eene scharnierende mof, waardoor eene stang gaat met schroefdraad aan het boveneinde. Hierover is eene moer met stel- rad gebracht; het boveneinde van de moer is scharnierend beves tigd aan de onderzijde van het achterstuk van den mitrailleur. Om de hoogterichting te geven, wordt de mitrailleur eerst met de hand in verticalen zin gedraaid en daarna de stang met eene klem- schroef in de mof vastgezet; vervolgens wordt de richting door draaien aan het scelrad voor zooveel noodig verbeterd. Het steunvlak, dat zooals gezegd is, scharnierend is verbonden aan den bovenkant van de achterplaat, kan in twee standen wor den vastgezet, zoodat gevuurd kan worden zoowel met bespannen affuit, als met den disselboom op den grond steunende. Gedurende het vuren ontvangt de mitrailleur zijne patronen uit de doos, welke onmiddellijk rechts van den ontvanger staat. Zoo dra deze doos ledig is, wordt ze door eene gevulde vervangen. In plaats van eene kolf is het achterstuk van den mitrailleur voorzien van een paar handvatten, waarmee hij in de richting gebracht wordt. Bader drievoetaffuit voor een mitrailleur. De inrichting dezer affuit laat een gebruik van den mitrailleur bf op een raderaffuit öf op een drievoet toe. De mitrailleur is weer in verticalen zin draaibaar aan een draag-

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 74