5 XIII. Militaire gezondheidsleer, Geneeskundige dienst, Veeartsenij kunde. Het toenemend verbruik van suiker en het daaraan verbonden gevaar. T. Afl. 4 en 5.) Ueber die Bedeutung der Infectionskrankheiten im allgemeinen und speciell in der Armee. (O. V. Heft 3.) Some medical- military war lessons. (U. S. M. May.) The Boers medical arrangements during the war. (J. U. S. I. April) Das deutsche rothe Kreuz und seine Hiilfsthatigkeit im Siidafrikanischen Ivriege. (A. M. Z. No. 18.) Een applicatie-cursus voor officieren van gezondheid bij de Engelsche Marine. (Mar. AH. 1.) XIV. Remonteering. Uitwendige Paardenkennis. Rij kunst. Sport. Paardenverpleging. Vervolg. (P. No. 16. 17.) Vernieuwing van het beslag. (P. No. 16.) Het een en ander over de tentoonstelling van door Gouvernements-dekhengsten in de Preanger-Regentschappen verwekte veu lens, in December 19C0 te Bandoeng gehouden. (V. BI. Afl. 3 en 4.) De voorbehoeding in de veeartsenijkunde. (V. BI. Afl. 3 en 4.) Een korte opmerking over art. 7 van het gewijzigde ontwerp van wet betreffende de paardenfokkerij. (P. No. 17.) Het Hannoversche Landgestiit te Celle. (P. No. 17.) Stoornissen in het zien als oorzaak van schrikachtigheid (P.No. 18). The horse in the South-Africa war. Some causes of the waste of life and how to remedy them. (U. S. M. May.) Natörliche Reitkunst. (M. Woch. No. 37.) Het nieuw ontworpen algemeen reglement betreffende de paardenfokkerij in België. (P. No, 19.) De Belgische en de Nederland- sclie ontwerp-regeling betreffende de bevordering der paardenfokkerij. (P. No. 19.) De ontwikkeling der paardenfokkerij in Denemarken. (P. No. 19.) De fokkerij van Engelsch volbloed in Duitschland. (P. No. 19.) Het concours der 3 jarige merriën te Le-Pin. (P. No. 20.) Bepalingen be treffende do staatszorg voor de paardenfokkerij in Nederland. (P. No 20.) XV. Marine, Zeetactiek, enz. Seeinteressen und Seepolitik. (O. V. Heft. 3.) Chronique de Lorient de 1792 a 1800. (R. M. Mars.) Nos batiments de guerre et leurs ancêtres. „Le Duguay-Trouin." Vervolg (R. M. Mars.v Probabilité d'une nouvelle cause de deviation du compas. (R. M. Mars.) Note sur quelques tirs d'exerciee executes dans la marine anglaise. (R. M. Mars.) Conférence inter nationale de Stockholm pour l'étude de la mer. (R. M. Mars.) L'ancien corps de la marine. Vervolg. (S. M. 15 Avril. 1 Mai) Les records de vitesse les plus récents sur mer. (I. R. Suppl. 26.) Napoléons plannen voor een lan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 751