ding in Engeland. 18031805. (Mar. Aft. 1.) Statistische gegevens be treffende de officieren der Koninklijke Nederlandsche Marine. (Mar. Aft. 1.1 De waterpijpketels in de Engelsche marine. (Mar. Aft. 1.) XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. (Mi litair recht. Militaire rechtspleging. Gerechtelijke instructie. (M. R. Aft. 22.) Moord. Doodslag. Feitelijke insubordinatie. S. D. ddo. 18 Jan. 1901 no. 8. Indien bij eene door een militair opzettelijk tegenover een meerdere gepleegde geweld dadigheid met doodelijk gevolggeen voorbedachte raad aanwezig is, levert deze handeling niet het misdrijf van doodslag, maar dat van feitelijke insu bordinatie op. (M. R. Aft. 22.) Eene inconsequentie. Over de reclameregeling. (M. R. Aft. 23.) Ontrouw en falsiteit. S. D. ddo 7 Dec. 1900. Ken ser geant-majoor aan wien krachtens art. 12 van het Regl. op den inwendig en dienst administratieve werkzaamheden zijn opgedragen, is te dien aanzien als een zelfstandige autoriteit te beschouwen. Indien hij zich bij de waar neming dier werkzaamheden met opzet uit winstbejag aan ontrouwe hande lingen schuldig maakt, vallen deze met toepassing van art. 17 C. W.- onder de strafbepaling van art. 200 aldaar. (M R. Aft. 23.) De verde diging van de milita;re beklaagden bij de Zeemacht. (Mar. Aft. 1.) Uit den krijgsraad. Zeekrijgsraad. (Mar. Aft. 1.) Ook in tijd van vrede moet eene afzonderlijke strafrechtspraak voor militairen behouden blijven zij behoort zich uit te strekken over alle delicten. (Kr. No. 6.) XVIII. Militair onderwijs. Gymnastiek. Schermen. Sport. Ueber den militiirischen Vorunterricht. Ill Stufe. (Schw. B. Marz.) Ueber eine Erweiterung der Berufsbilding des deutschen Offiziers. (M. Woch. No. 37.) Reserve Offizieraspirant. (M. Woch. No. 39. XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire aardrijkskunde. L'annam du 5 Juilllet 1885 au 4 Avril 1886. Vervolg. (J. Sc. M. Avril.) Le grand Frédéric. Vervolg. (J. Sc. M. Avril.^) Des Buren-krie- ges. Zweiter Theil. Vervolg. (M Woch. No. 35.39.) Zur Orientierung in nördlichen Pacific und in Ostasien. (N. M B. 15 April.) Der Freiheits- kampf Nordamerika's und der Burenkrieg. (Woch. B. Heft 4.) Die Schlacht von Zorndorf am 25 August 1758. (Woch. B. Heft 4.^ Frede rick the Great. IX. The campaigns of 1761 and 1762. End of the seven years'war, State of Prussia and Europe. The later years and the death of Frederick the Great. Slot. (U. S. M. May.) Charles de Bourbon. (U. S. M. May.) Ashanti campaign I960: its origin, and how it was carried

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 752