63 - stuk verbonden. Het draagstuk heeft een arm eindigende in eene scharnierende bronzen stelschroefmoer, terwijl een nikkelstalen schild met vier bouten aan de voorzijde van het draagstuk vastge klonken is. De stelschroefmoer dient als moer voor de buitenstel- schroef, welke voorzien is van een stelrad. De kop van de binnen- stelschroef is scharnierend verbonden aan de onderzijde van den mitrailleur. Aan de stelschroefmoer bevindt zich eene klem- schroef, waarmee de stelschroef in eiken verlangden stand kan worden vastgezet. Het draagstuk draait om eene spil, deel uitmakende van het spilstuk, dat aan de achterzijde eenen kraag heeft, waarover de onderkant van den arm van het draagstuk zich beweegt. Op gelijke wijze als bij de vorige affuit wordt hier de beweging- van den arm beperkt. Het spilstuk eindigt aan de onderzijde in eene mof, waardoor de affuitas gestoken en daarin met twee uitneembare bouten vastgezet wordt. Aan de achterzijde is de alfuitstang beves tigd, bestaande uit twee buizen, waarvan de een in de andere kan geschoven worden. Op de aftuitstang bevindt zich een ver plaatsbaar zadel voor den kanonnier. Links en rechts aan het spilstuk bevindt zich een oog voor het bovenste deel van de beide voorbeenen van den drievoet, welke bovendien vast, doch draaibaar en met zekere speling aan het spilstuk bevestigd zijn. Bij gebruik van den drievoet, wordt het boveneinde in het oog gestoken en door eene moer op zijne plaats gehouden. De twee voorbeenen en de affuitstang eindi gen in een platten voet, waarmee ze op den grond rusten. De as is hol en heeft aan beide zijden van het spilstuk een paar dubbele haken ter bevestiging van eene patroonkist. Bij gebruik der raderaffuit zijn de twee voorbeenen van den drievoet langs de affuitstang opgeslagen en daaraan met een riem bevestigd. Wil men den drievoet gebruiken, dan verwij dert men de as uit de mof van het spilstuk, na eerst de raden afgenomen en de twee bouten uitgetrokken te hebben. De twee voorbeenen worden uitgeslagen en vastgezet. Deze affuit is zeer geschikt voor het vervoer op draagdieren één dier draagt de as en de mitrailleur aan de eene en den drie voet aan de andere zije. De affuitstang wordt dan tot op de'

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 75