70 voor elke voedingswijze op verschillende tijdstippen uit te reiken hoeveelheden, kunnen worden gewijzigd en aangevuld, waardoor tevens de bedoelde staat (vide het hiervoren aangehaald art» 33) achterwege kan blijven. Wel zullen dan de conferentiezaal, keukens en ziekenzalen het hun toegedacht muurversiersel missen, doch een groot ver lies is dit zeker niet. Overigens is ons de bedoeling van het ophangen van zulk. een staat in de zalen der zieken, om van de conferentiezaal, niet te spreken, niet recht duidelijk, tenzij men daarbij ook nog voegt de verschillende maten, zoodat ieder zijn portie zou kunnen nameten. En wat betreft de qualiteit, deze late men ter beoordeeling van den chef, aan wiens oordeel in deze zeker meer waarde is te hechten dan aan dat van de lijders. Een andere aangelegenheid, bij de in den aanhef dezer genoem de algemeene order behandeld, betreft de keuring en in ontvangst- name van de benoodigde levensmiddelen, brand- en lichtstoffen,, enz. in de hospitalen. Bij de algemeene order No. 7 van 1900 werd aan artikel 31 van het Reglement op den inwendigen dienst en de politie bij de- militaire ziekeninrichtingen, eene nieuwe alinea toegevoegd, in houdende, dat in hospitalen onder het administratief beheer van onderofficieren-kwartiermeester op plaatsen waar geen officier- van administratie aanwezig is, de chef belast is met het toezicht op de behoorlijke in ontvangstname enz. van de benoodigde le vensmiddelen, brand- en lichtstoffen, enz. ten behoeve der inrich- ting, alsmede op den voorraad vivres en ververschingen, bedoeld, bij art. 76 der instructie voor het voeren der administratie bij. de militaire ziekeninrichtingen 1). Deze bepaling sluit volkomen aan bij de order voor de mili taire administratie No. 1 van 1900, volgens welke evenbedoelcfc toezicht buiten de standplaats van den gewestelijken intendant,, aan den oudste officier der militaire administratie ter plaatse is op gedragen; en ofschoon niet speciaal daarbij genoemd, mag men aan nemen, dat het toezicht op de behoorlijke in ontvangstname ook dat op de keuring van de te ontvangen levensmiddelen in zich sluit» 3) Zijnde de om de 10 dagen aangevuld wordende voorraad vivres enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 84