71 Zoonoodig had men de bestaande bepaling in dien geest kun nen aanvullen. Bij de nieuwe redactie nu van artikel 102 van bovengenoemd reglement, behoorende onder het hoofd „Dienst van het beheerend administratief personeel", heeft men de bepaling opgenomen, dat in de niet door officieren geadministreerd wordende hospitalen, de chef dagelijks toezicht houdt op de behoorlijke keuring, in ontvangstname, enz. der levensmiddelen, brand- en lichtstoffen, enz.alsmede op den voorraad vivres en ververschingen, bedoeld bij art. 76 der instructie voor het voeren der administratie bij de militaire ziekeninrichtingen. Had men bij het maken van deze bepaling op het oog eene uitbreiding van de ter zake reeds bestaande voorschriften, dan ware het, dunkt ons, eenvoudiger geweest deze in den gewensch- ten zin aan te vullen, waardoor de omschrijving van een der tot den dienst van den chef behoorende verplichtingen ook meer eigenaardig zou zijn gebleven onder Hoofdstuk II, dat speciaal over den werkkring van den chef handelt 1). In elk geval ware het raadzaam geweest om, de usance vol gend, bij het uitvaardigen van nieuwe bepalingen, de ter zake reeds bestaande in te trekken, tot welke laatste wij onderwerpelijk rekenen de hiervoren reeds aangehaalde, bij de administratie order No. 1 van 1900, aan den oudste officier der militaire ad ministratie buiten de standplaats van den gewestelijken intendant opgedragen verplichting. Eenzelfde controle te doen uitoefenen door twee in dienst betrekking geheel verschillende autoriteiten moet noodzakelijk leiden tot botsingen of. het aan elkander overlaten (zegge niet opvolgen door beiden) van deze gewichtige aangelegenheid. A. L. 1) Thans komt een gelij ksoortige bepaling in eenzelfde reglement op twee plaatsen voor, n.l. in art. 38 en art. 102.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 85