BOEKBESCHOUWINGEN. Ofschoon in de laatste jaren bij liet legerbestuur het loffelijk streven voorzit om herhaaldelijk tarieven op nieuw uit te geven, zoo verkeerden toch velen dezer door menigvuldige bijwerking en wijziging in een zoo- danigen toestand, dat zij moeilijk in het gebruik worden, en bovendien voor diegenen onzer, die niet geheel zeker van hun zaak i. c. de bij wei King - waren, ook minder betrouwbaar begonnen te worden. Het was dus zeei goed gezien van den heer Raaijmakers, dat hij besloot tot deze nieuwe uit gave over te gaan; wij kunnen hem voor den verrichten arbeid, waartoe aan menigeen zeker de moed zou hebben ontbroken, niet dankbaar genoeg zijn. Het geheel maakt voor zoover de stof zich daartoe leent een aangena- men frisschen indruk en de afwerking doet de firma Visser Co. alle eer aan. Behalve de nog bestaande tarieven bevat de bundel een drietal „over zichten" nl. van de bepalingen betreffende de draagbare wapenen; van de hoeveelheden fourniturenkazerneering, enz.; en van de hoeveelheden equipementstukken enz. aan de hospitalen te verstrekken. Waar zulks gewenscht was, heeft de schrijver nog door het stellen van enkele noten de vereischte toelichtingen gegeven. Zoo trefien wij bijv. in die noten de nog voor de, volgens de oude bepalingen in opleiding zijnde, militaire pupillen kracht hebbende tariefsbepalingen aan. Wij zijn dan ook overtuigd, dat de samensteller veel succes met zijn werk zal hebben en kunnen een ieder de aanschaffing er van met ver trouwen aanbevelen. Redactie. De tarieven belioorende bij de verschillende administratieve reglementen voor het leger in Nederlandsch-Indiëbijgewerkt tot en met algemeene order 1901 No. 8G; door J. M. Raaijmakers, 1© luitenant-kwartiermeester. Weltevreden. Visser Co. 1901.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 500