VOOR DE PRACTIJK. Gamelles. Terwijl er Tan verschillende kanten naar gestreefd wordt voor Europee- sche compagnieën serviezen aan te schaffen, zijn er na voorbeelden aan te halen, dat compagnieën, die sedert geruimen tijd servies gebruikt hebben, zjjn overgedaan tot de afschaffing ervan. De beweegredenen hiertoe zijn mij onbekend. Om andere menages noodelooze kosten te besparen is het zeer wenschelijk, dat b.v. in die tijdschrift, uiteengezet wordt waarom bij sommige compagnieën de proef als mislukt beschouwd wordt. Y. Gedetacheerde onderofficieren. Het komt voor, dat onderofficieren gedetacheerd van het Nederlandsche leger, gedurende hun geheelen detacheeringstermijn bij een depot-bataljon ot op een postje blijven, niettegenstaande ze in alle opzichten geschikt worden geoordeeld voor den velddienst. Is dat het doel, waarmee onder- officii ren zich uit Holland naar Indië laten detacheeren Evenals ieder gedetacheerd officier zooveel mogelijk zijn Atjehbeurt krijgt, is het wen schelijk, dat bij de plaatsing van het kader ook daarmee rekening gehouden wordt. Een ontevreden stemming wordt daardoor voorkomen. Y. Krijgsraden. Om geen officieren aan den dienst te onttrekken, hebben de vereenigin- geu in het krijgsraadlokaal te "Weltevreden zooveel mogelijk plaats om 12 uur of half één. Is daarin geen verandering ten goede te brengen Het grootste contingent officieren wordt hierbij gewoonlijk door Meester-Cornelis geleverd. Na een drukken weekdienst op 't warmste deel van den dag een reis naar Batavia te maken, dikwijls voor eene prononciatie van nauwelijks 5 minuten duur, is wat men Doemt een „corvee". Een vaste krijgsraad is te Batavia even goed mogelijk als op andere plaatsen en de verschillende zaken kunnen dan achter elkaar zonder de groote revue van officieren afgehandeld worden. Y.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 733