VOEDING IN DE HOSPITALEN. De algemeene order No. 63 van 1900 bracht in het Reglement op den inwendigen dienst en de politie hij de militaire ziekeninrich- tingen wederom eenige wijzigingen, in hoofdzaak betrekking heb bende op de keuring, bereiding en verdeeling der levensmiddelen- Ofschoon niet zoo wanhopig slecht zijnde, als door een der Bataviasche bladen geschetst, is in de voeding in onze hospi talen ongetwijfeld nog in menig opzicht verbetering te brengen. Dat ter bereiking van dat doel in de eerste plaats eene goede controle op de keuring, bereiding en verdeeling wordt vereischt, ligt voor de hand en eene verscherping van de be palingen daaromtrent kan dan ook niet overbodig genoemd worden. Of evenwel de thans te dien aanzien gegeven voor schriften, wel in alle opzichten afdoende kunnen genoemd wor den, meenen wij op grond van eigen ervaring te mogen betwij felen. Het komt ons voor, dat ook onderwerpelijk geen of te wei nig rekening werd gehouden met adviezen van de meest bevoeg den, i. c. de eventueele uitvoerders zelve der te ontwerpen voor schriften, en vreezen, dat als een gevolg daarvan de practische uitvoering in vele opzichten veel te wenschen zal overlaten en daardoor de goede zaak eer geschaad dan gebaat zal worden. Wij hebben hier voornamelijk op het oog de aanvulling van artikel 83 en de wijziging in de lezing van artikel 102. Aan artikel 33 werden twee nieuwe alinea's toegevoegd, lui dende als volgt: „Voorts stelt de chef in overleg met den „administrateur een staat vast, waaruit blijkt de hoegrootheid „der gereedgemaakte portiën, welke volgens de verschillende „voorschriften aan de lijders kunnen worden verstrekt; te- „vens worden op dien staat vermeld de eischen, waaraan in „het algemeen de verschillende bereide voedingsmiddelen enz., „wat qualiteit betreft, moeten voldoen voor zoover deze, zonder „gebruikmaking van scheikundige analyse of ander tijdroovend „onderzoek, kan worden beoordeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1901 | | pagina 81