B0EKBE00RDEEL1NG. De uniformen van de Nederlandsche Zee- en Landmacht hier te lande en in de koloniën naar aquarellen of teekeningen ran J. Hoynck van Papendrecht, "W. C. btaring m J. P. de Veer, met tekst van F. J. G. ten Raa. Militaire boekhandel van de gebroeders van Cleef te 's Gravenhage. Men heeft der redactie van het Indisch-Militair Tydschrift verzocht een aankondiging en beoordeeling te leveren van het bovengenoemde standaardwerk. Aan dat verzoek vermeenen wij niet beter te kunnen voldoen dan door ondervolgende prospectus van de uitgevers alhier af te drukken. Dit prachtwerk is nu compleet verschenen en vormt twee folio deelen, waarvan het eene inhoudt 286 bladzijden tekst, het andere 80platen in kleu rendruk met verklaring en Naamlijst der inteekenaars. De tekst vangt aan met gegevens omtrent sommige Leden van het Ko ninklijk Huis, welke hoofdzakelijk zijn ontleend aan meerendeels nog niet bekende bronnen, uit het Huis-archief van Hare Majesteit de Koningin. Zij zijn bewerkt door den Kolonel F. de Bas, Directeur van het Krijgshistorisch Archief van den Generalen Staf. De Majoor F. J. G. ten Raa heeft den verderen tekst bijeengegaard in het Rijks-archief, in de Koninklijke Bibliotheek en in andere Bibliotheken. De jaren 1795 1840 zijn eenigszins uitvoerig behandeld, ten einde vele bijzonderheden te kunnen opnemen, waarvan de vermelding verscholen lag in handschriften of in hoogst zeldzame werken. Bovendien omvatten die jaren den Franschen tijd en de daarop gevolgde vereeniging met en scheiding van België, tijdperken voor onze geschiedenis van zooveel belang. Zeer vele belangrijke zaken omtrent het Leger en andere korpsen in Oost-Indië zijn uit de archieven te Batavia aan het licht gebracht door den Majoor P. J. F. Louw, en voor West-Indië is te Paramaribo hetzelfde verricht door den le Luitenant A. C. Couvée. Van de gebeurtenissen en bijzonderheden na het jaar 1840 mag meer ■algemeene bekendheid ondersteld worden en heeft men zich te dien opzichte

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 110