96 welke alleszins verdient de waardeering van de Nederlandsche Zee- en Landmacht hier te lande en in de Koloniën. Het compleete werkgebonden in twee heel linnen banden met vergulden stempel op het platkost f 60.franco in Indie f 65. Enkele luxe-exemplarenwaarvan de platen zijn opgezet op cartonge bonden in drie banden met lederen rug en linnen op het platzijn nog te bekomen tot den prijs van f 125.franco in Indië f 132. Aan deze uitvoerige en onzes inziens zeer juiste prospectus hebben wij weinig meer toe te voegen. De uitvoering is in een woord keurig te noemen en vooral onder de platen afkomstig van Hoynck van Papendrecht en Staring treffen wij menig fraai stuk werk aan, terwijl de tekst al leent deze zich door ile chronologische wijze van behandelen minder voor een geregelde lectuur zoo tal van belangrijke wetenswaardigheden inhoudt, dat zij voor menig onzer een bron van leering en ontspanning kan zijn. Het werk behoort dan ook in iedere bibliotheek haar p'aats te vinden, terwijl wij het gaarne zouden zien op de leestafels in de ontspanningslocalen onzer mindere militairen. Een mooi plaatwerk met een interessante tekst zal velen hunner trekken, het geeft een beschavende ontspanning, waaraan hun leven in Indië zoo arm is. Laat dus de grootere cantines het bestellen en mogen er soldatenvrienden gevonden worden, die een exemplaar beschikbaar stellen voor de leestafels der militaire tehuizen. Dat ook vele officieren zich het kostbare werk zullen aanschaffen is een wensch der uitgevers, die daartoe blijkens de door hen verspreide inteekenbiljetten de gelegenheid openen door toe te staan, dat het werk in even zoo vele payementen worde afbetaald, als men zelf slechts op het inteekenbiljet wenscht in te vullen. Een zeldzame gelegenheid voorwaar om zich iets aan te schaffen, wat anders uit een fiianciëel oogpunt onbereikbaar genoemd moet worden. Redactie. Bespreking van de brochure van den lsten Luitenant der cavalerie J. G. Boon „Cavalerie tegen den inlandschen vijand" in de Militaire Spectator (afl. 11. 1901) door S. Zooals onzen lezers bekend is, werd in het I. M. T. een ongunstige be oordeeling van bovenbedoeld werkje opgenomen. Overeenkomstig het steeds door de Eedactie ingenomen neutrale standpunt, zouden wij ook met evenveel genoegen aan een gunstige beoordeeling plaats hebben verleend, indien deze ons ware aangeboden en ook nu nog stellen wij de kolommen van het tijdschrift gaarne daarvoor open. Dit om aan te toonen, dat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 112