101 'Bezwaren, die zich mochten voordoen, worden ter wille van 's lands belang dn onderling overleg op practische wijze uit den weg geruimd. Adam. Naschrift op het artikel „De ziekenprauw lij het Militair Hospitaal te Soerabaia." Het zou m. i h t beste zijn, dat er aan het station te Soerabaia een afzonderlijke wagon achter aan den trein werd geplaatst. De spoorweg directie zal vrij zeker hiertoe gaarne bereid zijn. Bij aankomst der zieken aan het station wetm zij dan dadelijk waar hun plaats is en kunnen zij gaan z'tten. Aan het station Goebeng wordt deze wagon afgehaakt en de zieken kunnen op hun gemak uitstappen. Adam. Prijslijst militaire administratie. a. Banken van 1.25 Meter. Volgens toelich ing e van het overzicht vastgesteld bij kab. disp. v/a Commdt. v/n Leger worden, wanneer de localiteit de plaatsing van banken van 1.90 Meier niet gedoogt, banken van 1,25 Meter gebezigd. Doch banken van 1.25 M. komen sedert jaren niet m'er in de prijslijst der Militaire administratie voor. Zij worden dus ook niet meer aanbesteed en ik vertrouw, dat er tal van kleding magazijnen zijn, waar geen enkele meer in de magazijnsboeken voorkomt. Toch zijn die banken noodig bij tafels van 1.26 M. in localen, waar deze tafels geplaatst worden, omdat de localiteit de plaatsing van tafels van 3.7 M. niet toelaat. Dus wanneer om die reden tafels van 1.26 M. worden verstrekt, behooren daar banken van 1.25 M. bij. Ook zijn de banken van 1.25 M. noodig voor de militaire school. Zie overz'cht Afd- B. Banken van 1.25 M. zijn natuurlijk goedkooper dan die van 1.90 M. b. Rijstblokken met 6 stampers. Deze komen in de prijslijst voor en zijn niet noodig. Zij zijn toegestaan voor de m litairo ziekeninrichtin- gen en worden daar niet gebruikt, want waarvoor? Aan den troep wor den zij dan ook niet verstrekt. c. Meelzeven. Ook deze zijn niet noodig, zooals het meel geleverd wordt, kan het worden gebruikt. Zou het daarom geen aanbeveling ver dienen al de rijstblokken met stampers en meelzeven uit de militaire zieken- inriehtingen en ook die als standmodellen of voorraden in de magazijnen aanwezig zijn als overtollig materieel op publieke vendutie te verkoopen Sla ik de plank mis, men zegge mij in dit tijdschrift met een paar woordjes in welke gevallen de rijst bij de militaire ziekeninrichtingen gestampt en het meel gezeefd moet worden. Adam.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 117