120 Daar de ambtenaren van het Binnenl. Bestuur op denzelfden voet als thans, belast blijven met de politie in hun gebied (een krachtig bestuur zonder eene strenge politie achter zich, waarover het de vrije beschikking heeft, is niet denkbaar) moet de nu bestaande staatkundige indeeling de basis zijn, waarop de for matie van het Wapen zal worden opgetrokken. In elke residentie wordt eene divisie marechaussee gelegerd; hare sterkte is afhankelijk van de uitgestrektheid der residentie, van den aard en de sterkte der bevolking, van den toestand van het terrein en van de al of niet aanwezigheid van goede verkeerswegen en gemeenschapsmiddelen. Het bevel over de divisie wordt gevoerd door een kapitein, die zijn standplaats heeft in de residentiehoofdplaats. De divisie is verdeeld in pelotons; in elke afdeeling der resi dentie ligt een peloton, zoodat het aantal pelotons, waaruit de divisie bestaat, afwisselt tusschen 2 (in Pekalongan) en 9 (in de Preanger Regentschappen en Semarang). Het marechaussee peloton wordt gecommandeerd door een luitenant op de afdee- lingshoofdplaats. Een peloton is verdeeld in sectiën; in beginsel wordt aange nomen, dat in elke controle-afdeeling een sectie is gestation- neerd, onder commando van een Europeesch sergeant, wiens standplaats is die van den controleur. De sectiën zijn verdeeld in zooveel groepen, als met het oog op den toestand der afdeeling wordt noodig geacht: b.v. in elk district één groep. De sterkte dezer groepen wisselt af van 5 tot 8 marechaussee'salleen op de hoofdplaatsen, waar hun werk kring zich uitstrekt over een kleiner bestek en waar dus de controle gemakkelijker en minder tijdroovend is, kunnen ze sterker worden genomen. De groep wordt gecommandeerd door een Amboineesch sergeant of Europeesch korporaal, terwijl bij elke groep tevens een Amboineesch korporaal als reservecom mandant is ingedeeld. De marechaussee's kunnen zijn der le en der 2e klasse, het verhoudingscijfer liefst niet vast te stellen: zoodra gedrag, dienst ijver en bekwaamheid zulks eischen, wordt de marechaussee tot de le klasse bevorderd. In de le en 3e Militaire Afdeeling op Java zijn de marechaus-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 138