- 122 - tief over en worden getrokken uit alle Wapens van het leger. Als overgangsmaatregel, bij eerste oprichting, kunnen de offi cieren van alle rangen uit het leger overgaan bij de Marechaussee, is het Wapen georganiseerd, dan kunnen in beginsel alleen 1° lui tenants er bij geplaatst worden. Het korps volgt verder eene eigene promotie. Alleen die officieren worden erbij ingedeeld, die wat gezondheidstoestand, dienstijver, karakter en kennis betreft daarvoor in aanmerking komen. Behalve de Maleische taal moeten zij ook öfdeJavaan- sche, öf de Soendaneesche of de Madoereesche taal kunnen spre ken en schrijven. De officieren zijn allen bereden en genieten, behalve indem niteit voor paardenfourage en voor huishuur, in verband met den drukken veelomvattenden werkkring, die in bijzondere en buitengewone gevallen 24 uur arbeid per dag kan vorderen, een tractement, dat bijzonder gunstig genoemd mag worden, niet alleen om hen onafhankelijk te doen zijn, maar ook als tege moetkoming voor minder goede promotiekansen, die natuurlijk bij dit wapen met slechts 5 hoofdofficiersplaatsen niet groot zullen zijn. Om de gedachten te bepalen en om straks eene raming van kosten te kunnen maken, stellen we de tractementen der offi- eieren vast als volgt: generaal-majoor f 1200. kolonel 1000. overste 900. maj ooi- 800. kapitein 500. luitenant 350. Huishuurindemniteit generaal-majoor of kolonel f 200. overste 175. maj ooi- 150. kapitein 100. luitenant 70. Paardenfourage ad f 20 per paardde hoofdofficieren voor 2 paarden, de subalterne officieren voor 1 paard. Overigens blijven de officieren lid van het militair weduwen 77 77 77 77 77 77 77 7? 77

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 140