173 deelen. Wij beweren dan ook niet te veel, door te zeggen dat de nieuw ontworpen statuten enz. geenszins onze goedkeuring wegdragen. Het Bestuur stelt voor, onze vereeniging om te zetten in eene wederkeerige levensverzekeringsmaatschappij. Het doel, onderlinge ondersteuning van nagelaten betrekkingen wordt hierbij geheel uit het oog verloren. Kan bij de nog van kracht zijnde bepalingen ieder actief die nend officier mededoen aan de ondersteuning der nagelaten be trekkingen van overleden kameraden, het nieuwe reglement stelt als leeftijdsgrens, 30 jaren. De officieren magazijnmeester van de Artillerie, Genie en Mi litaire Administratie, die meerendeeis na hun 30ste jaar in onzen stand worden opgenomen, zijn bij het nieuwe reglement daar van uitgesloten. De oprichters onzer vereeniging bedoelden, om bij overlijden van een kameraad gezamenlijk een zeker bedrag bijeen te bren gen, ten einde de nagelaten betrekkingen in staat te stellen in de eerste noodzakelijke uitgaven te kunnen voorzien. Zij werden daartoe gebracht, omdat het meermalen was gebeurd, dat voor dit doel geld werd ingezameld door het houden van loterijen en het geven van tooneelvoorstellingen enz., waartoe inteekenlijsten niet alleen bij de kameraden doch ook bij particu lieren werden rondgezonden. En juist het inroepen van geldelijken steun bij anderen dan de kameraden, gaf den doorslag aan de oprichting onzer vereeniging. Dat in den laatsten tijd het meermalen is voorgekomen, dat door ons te samen gebracht geld in de beurzen van geldschieters instede van in die der nagelaten betrekkingen terecht kwam, mag ons inziens geen reden zijn om de vereeniging in eene weder keerige levensverzekeringsmaatschappij om te zetten. Toen het Bestuur die afwijking van het doel waarvoor de gelden werden bijeengebracht opmerkte, had het daaraan middels statuten-aanvulling een einde moeten maken. Hij, die bij overlijden zijn crediteur zekerheid van zijn geld wil geven, moet daarvoor onze vereeniging niet gebruiken. Daarom geachte medeleden, wenden wij ons tot U, met het

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 203