B0EKBE00RDEEL1NG. De expeditie naar Samalanga. (Januari 1901) Dagverhaal van een fotograaf te velde door C. Nieuwenhuis te Padang. G. Kolff en Co- De Firma G. Kolff en Co. heeft bovenstaand werk voor den prijs van 1.00 als premie verkrijgbaar gesteld voor de abonnés op dit tijdschrift^ Wij mogen dit ontegenzeggelijk een zeer gelukkigen greep noemen van onze uitgevers, want niet alleen, dat zij daardoor een belangrijk grooter debiet aan bet werk zullen verschaffen, zij zullen ook vele officieren in staat stellen zich een boek aan te schaffen, dat zij gaarne in eigendom- zullen bezitten. Want inderdaad onze bekende photograaf Nieuwenhuis heeft ons doen zien, dat hij behalve zijn toestel ook met vaardigheid d& pen weet te hanteeren. Hij heeft ons in een eenvoudig onopgesmukt dag verbaal een getrouw overzicht gegeven der in het vorige jaar plaats ge vonden expeditie naar Samalanga en dat verhaal geillustreerd met 21 goed geslaagde photographische opnamen. Die opnamen beziende, treft het ons dadelijk hier den vakman en geen dilettant te ontmoetenzoowel de keuze der onderwerpen, waarbij het artistieke goed in het oog werd gehouden, als de bewerking er van ver raadt een kundige hand. Redactie. Examens voor Alkmaar en Bredadoor Dr. J. G. van Deventer. Bataviaasch Nieuws blad. Tweede Blad. 13 Dec. 1901. In een met overtuiging geschreven artikel in het Bat. Nieuwsblad heeft Dr. van Deventer een pleidooi geleverd om het toelatingsexamen voor cadet in Indië een maand later n.l. in de eerste dagen van Juli te doen afnemen, ten einde daardoor te verkrijgen, dat het samenstellen der com missie van examen met minder moeite gepaard zou gaan en de leeraren der H. B. S. hunne vacantietijden niet zouden behoeven in te boeten. Gaarne zouden wij zien, dat deze, ook onzes inziens, wenschelijke ver andering getroffen zoude kunnen worden, doch wij betwijfelen de moge lijkheid daarvan in verband met de na afloop der examens nog te treffen regelingen en den datum, waarop de eursns aan de K. M. A. in Breda begint»

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 207