VOOR DE PRACTIJK. Instructie-inventaris der Militaire Administratie. Het is ruim 12 jaren geleden, dat het II® Deel van den Instructie-inven taris van voorwerpen bij de Milit. Admie. in gebruik, beheer of bewaring, verscheen, waarmede, volgens algemeene opinie, in eene lang gevoelde behoefte werd voorzien, niet alleen voor het personeel der militaire administratie zelve, doch voor allon die ter zake van de in dat werk behandelde voorwerpen, gebonden waren aan de militaire kledingmaga zijnen. Het werk was bij zijne verschijning niet compleet. Zooals in het voor bericht vermeld werd, wachtte de geheele voltooiing op de definitieve in voering der nieuwe uniform. Ofschoon nu door de afkondiging van het Kon. Besluit van 13 Februari 1891, Lett C. No. 59 (Alg. order No. 27 van 1894) de weg daartoe geëf fend was, bleef de beloofde voltooiing tot nog toe achterwege. De pensionneering en het vertrek naar Nederland van den samensteller, den Kapt. Kwartiermr. Kogenschot, sedert overleden, behoefde daartoe geen beletsel te zijn, daar blijkens het voorbericht de H. H. Vries en van der Laaken de noodige bijwerking en voltooiing van het werk op zich hebben genomen. "Waarom die beide nog actief dienende officieren der milit. admie. daar aan geen gevolg gaven, is ons niet bekend. Dat het werk, uitgegeven met toestemming van het Dep. van Oorlog, dat zijne archieven zelfs van een exemplaar voorzag, sedert zijn reden van bestaan zou hebben verloren, kunnen wij niet aannemen. Wij ver- meenen integendeel, dat door de belangrijke uitbreiding en wijziging, welke het materieel, bij de milit. adm1®. in beheer, in de laatste jaren on derging, de behoefte aan een instructie-inventaris zelfs grooter is dan ten tijde van zijn eerste verschijning. Eene nieuwe verbeterde, in sommige opzichten zoo mogelijk beknopter, uitgave van den bestaanden instructie-inventaris is dan ook, naar onze meening, zeer gewenscht. Zou men met aanmoediging van de zijde van het Dep. van Oorlog daartoe niet kunnen geraken A. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 283