257 ■wordt de beleedigde plaats eerst flink ingewreven met klapperolie en daarna met sirihkalk. Het sterk opzwellen wordt dan voorkomen, liet aangetaste gedeelte blijft lenig, de pijn verdwijnt; 4° een flescbje met ammonia liquida om aangewend te worden bij slangenbeet enz. Eetketels. Wanneer een eetketel dagelijks wordt gebruikt, begint deze na verloop van ongeveer een jaar er onoogelijk uit te zien. Ondanks het schoonmaken (schuren) begint het onderblik te roesten, terwijl het aantal daarin aanwe zige, weder dichtgesoldeerde gaten, alsmede het aantal deuken in boven- en middenblik, nu juist niet tot verfraaiing van het voorwerp bijdragen. Het dichtsoldeeren van gaten in het onderblik is ook eene reparatie (hoewel enkele centen bedragende), die ten laste van den eigenaar komt. Hoe smakelijk het eten nu ook wordt toebereid, het wordt onsmakelijk in een' viezen eetketel. Zou het geen aanbeveling verdienen, om jaarlijks een nieuw eetketeltje te verstrekken O. Menagemeesters Volgens artikel 111 van het Reglement op den Inwendigen Dienst der infanterie, alinea 2, mag geen sergeant langer dan zes maanden achteréén menagemeester zijn. Artikel 126 echter van bedoeld reglement bepaalt, dat de menage meester der onderofficieren (hij is immers één der, in dat artikel, be doelde commissarissen) maandelijks wordt vervangen. Houdt men zich strikt hieraan, en dat moet men immers, dan zal dat vervangen niet ten goede komen aan de onderofficiers-menage, vooral niet als de menagemeester voor zijn taak berekend is, wat helaas niet zoo dikwijls het geval is. Reveille. Zou er niet iets voor te zeggen zijn, om de reveille op zon- en feest dagen één uur later te doen plaats hebben Goederen van officierenuit Nederland aangekomen. Het is niet van algemeene bekendheid, dat de Stoomvaartmaatschappijen „Nederland" en „Rotterdamsche Lloyd" zich tegenover de Regeering ver bonden hebben om de goederen van naar Indië vertrekkende officieren

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 287