266 Opgenomen onder de oudste helft sedert de laatste opgave. Genie. De le luitenant R. R Castens. CORRESPONDENTIE. le luitenant H. Lamberts, 's Gravenhage. Zooals U gezien heeft was uw artikel over temperatuursinvloed bij ontvangst van uw schrij ven reeds verschenen. Reden van bet laat verschijnen was de vele (relatief te veel) ballistische stof, waarover ik steeds beschik. Dit heeft mede ten gevolge, dat uw thans ontvangen bijdrage weder eenigen tijd zal moeten blijven liggen en dat ik a priori uw toegezegde bijdrage minder geschikt acht. Toch kan ik daarover eerst met juistheid oordeelen na haar gezien te hebben en een denkbeeld te hebben gekre gen omtrent de wijze van bewerken en den omvang van het geheel. 1° Luitenant Ilerfkens. Breda. Uw artikel wordt geplaatst; U ver liest n. h. v. uit het oog, dat de N. Ind. cavalerie geen Austra lische paardendoch ponies gaat betrekken. le Luitenant Ström. U ontvangt nog nader bericht. 1° Luitenant adj. A. Kruisheer. Ik zal U binnenkort uitvoerig schrijven. C. Uwe bijdragen over het Marinegeschut en de strijdkrachten van Australië in orde ontvangen. Tot alle lezers! Wie onzer is vergeten, wat de SOLDATENMOEDER, Mevr. C. Kempers- Stütterheim, voor den Ned.-Indischen Soldaat geweest is en hoe hare verdiensten als zoodanig door II. M. onze geëerbiedigde Koningin werden erkend. Welnu lezers, de soldatenmoeder verkeert, door een belangrijke korting op het pensioen van haar man, die er niettegenstaande talrijke sollicitaties tot nog toe niet in slaagde een betrekking te krijgen met haar gezin in moeilijke omstandigheden. Als werkzame vrouw, die zij altijd geweest is, heeft ze om haar jongens een goede opvoedig te verschaffen de hand aan den ploeg geslagen en heeft ze agentschappen aangenomen van wijnen en sigaren. Aan ons thans is het gegeven haar te steunen en haar in staat te stellen die taak te volbrengen. Allen kunnen wij haar helpen door bestellingen voor ons persoonvelen onzer echter kunnen nog meer, veel meer doen in hunne qualiteiten van cantine-commissaris, bestuurslid van militaire sociëteiten enz. Moge dit beroep niet vergeefs zijn, moge er menige bestelling op volgen aan het adres Columbusstraat 11 's Gravenhage. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 296