302 Of het bij de uitwerking der opdracht ook in de bedoeling gelegen heeft de lijn van weerstand minder juist aan te geven, blijkt niet. Toch is dit geschied. Die der 3e compagnie ligt n.l. op 100 a 200 M. voor den Oostrand van Gaga (verg. blz. 17, punt 38 4e alinea), waar ter betere verdediging loopgraven zullen moe ten worden gemaaktdie der le compie. ligt in den Oostrand van Tjampaka Poetih Z., als de vijand de Noordelijk van den weg geplaatste veldwachten aanvalt, in de lijn Kasar-Rawa kebo N. O. als de vijand zich tegen de in Kasar geplaatste veldwacht richt. 1) Eindelijk zij nog aangeteekend, dat op de kaart twee kampongs Rawa kebo (N) voorkomen, wat, zoowel hier als op verschillende andere plaatsen, aanleiding geeft tot onduidelijkheid en dat niets vermeld wordt betreffende den toestand van het terrein, wat be paald eene leemte is, daar deze steeds een grooten invloed op de handelingen uitoefent. Van de in punt 30 gestelde vragen hadden die, waarvan het antwoord te vinden is in het door den veldwachtcommandant in te dienen Rapport No. 1 175 VY), achterwege kunnen blij ven. Mede geldt dit voor de aan den commandant van onder- offlcierspost No. 3 [3e compie.] gestelde vraag, daar deze geen be trekking heeft op den voorpostendienst. „Wat gedaan zal worden bij een vijandelijken aanval" mag zeker wel de belangrijkste dezer vragen genoemd worden. Of het stellen van schriftelijk te beantwoorden vragen in 't algemeen wel aanbeveling verdient, vermeen ik echter te moeten betwijfelen, terwijl ik het bepaald afkeur, als het antwoord te spoedig geëischt wordt. Uitgaande van het beginsel, dat de voorposten zoo vlug moge lijk uitgezet moeten worden, mag n.l. geen schriftelijke arbeid gevorderd worden, alvorens de veldwachtcommandant 164 t/m. 175 Y.Y.): le met de veldwacht naar de haar aangewezen plaats is ge marcheerd 2e de posten heeft uitgezet; 3e de plaats der veldwacht heeft bepaald; 1) Daar, bij eene plaatsing van voorpostendetachementen in Gaga en Tjampaka Poetih Z., de natuurlijke bewakingsgrens tusschen Kasar en Gaga loopt, is het plaatsen eener veld wacht in den N O. hoek van Gaga door het detachement te Tjampaka Poetih Z. niet verder in beschouwing genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 332