389 ^uitgestelde posten te gering 5 op een omtrek van 260 M., zoo- dat aan den in punt 34 der „Aanteekeningen enz." (blz 83) ver melden eisch van gezichtsverband zeker niet voldaan wordt maar ook is de legering der troepen in colonne onnoodig en on- ;gewenscht. Front naar het N". maken achtereenvolgens3 posten, 1 onder steuningsgroep, 1 rustende (slapende) groep, 1 sectie, de koelies (waarbij vermoedelijk de compagnies commandant) en nog een .sectie. Bij een aanval uit het Z. op den Z.W. hoek van het bivouak, waar gedekte nadering tot op korten afstand mogelijk is, :zou bijna zeker verwarring ontstaan. Eene rationeele beveili ging en inrichting van het bivouak eischt m.i., dat in den rand 8 dubbelposten geplaatst worden een in elk der hoeken en een in het midden van elke zijde een kleine ondersteuningstroep <74 van de geheele colonne min 16 man= 9 man) nabij den N. O. hoek, en het overige in carré, waarbinnen de koelies en nabij den N. O. hoek daarvan de Compies. Commandant. De aflossing dient dan om de 3 uur te geschieden. In de punten 9 t/m 13 worden nog eenige vragen gesteld -en de beantwoording daarvan medegedeeld. De in punt 9 ad 1 vermelde vraag mag evenwel, als een zuiver schoolsche vraag, m. i. nooit gesteld worden. De beantwoording is dan ook geheel volgens ons V. V., met uitzondering alleen, dat ook een bivouak op eene in zee uitste kende landtong als gunstig wordt aangegeven. Een bepaald nadeel hiervan is echter, dat men, zoowel des nachts als den volgenden morgen, het slechts langs eene zijde verlaten kan. Met de inrichting van het bivouak in de door bamboestoelen omgeven ruimte bewesten Baroe (Antwoord 2, punt 12) kan ik mij wel vereenigen, indien de troep in het Z. W. (en niet in het Z.) deel der bivouakplaats wordt gelegerd. De als ondoor- -dringbaar aangegeven bamboestoelen in het W. en Z. beletten nl. een aanval van die zijden. Wat de in dit bivouak te nemen veiligheidsmaatregelen (punt 13) betreft, zij aangeteekend. le dat ik eene politie-wacht onnoodig acht. 2e dat hier 38 geweerdragenden dus meer dan Vs der com pagnie op wacht zijn, terwijl met 25 zeker volstaan had kun-

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 423