435 Die duizende reclamestaten over de vernieuwingen van Juli en September 1894, sommige eenige meters lang, waarbij zelfs het Ministerie van Koloniën te pas moest komen, waren dan niet noo- dig geweest. Hoeveel hoofdbreken, schrijverij en tijdverlies ware dan niet voorkomen! 't Was toch soms met den besten wil bijna niet uit te zoeken. Het op de spaarbank beleggen van geld kost ook wel wat schrijf werk, doch dit is een kleinigheid in vergelijking met de drukte, die veroorzaakt wordt, door het niet op het juiste tijdstip uitreiken dei vernieuwing, 't Is ook hier „Jantje Contantje is winst voor t handje, doch Jantje Crediet stuurt den boel in 't riet". 8e. Men kan dan ook niet meer zeggen: Als ik iets minder noodig heb dan mij volgens tarief No. 24 toekomt, krijg ik slechts •j dei geldswaarde uitbetaald, doch als ik iets meer noodig heb, dan dat tarief aangeeft, moet ik de volle waarde betalen. 9e- Het ontvangen van goederen op schuld zal door deze rege ling minder voorkomen. 10e. Wil men proefkleeding laten dragen, dan laat men den man voor het toegestane bedrag die kleeding ontvangen. Is die proefkleeding niet duurder dan de tegenwoordige kleeding, dan vordert het proefnemen geen bijzondere uitgaven. Het opmaken der ontvangstbewijzen vereischt wel eenige berekening, doch dat heeft slechts tweemaal in 't jaar plaats en daar de staten model No. 13 of 14 niet meer behoeven te worden opgemaakt, is er ook minder schrijfwerk. Het opmaken diei bewijzen is niets vreemds, daar zij veel overeenkomst hebben, met ontvangstbewijzen op schuld. Ten einde de intendance gelegenheid te geven de kleeding enz. op de vernieuwingsdatums in de magazijnen in voorraad te hebben behooren op eiken vernieuwingsdatum zooveel mogelijk die kle dingstukken te worden ontvangen, waarop recht bestaat. Zoo be hoort het bijvoorbeeld regel te blijven, dat de kwartiermuts en witte pantalon op 1 Februari en de artikelen, die om de twee of meer jaren worden verstrekt, op 1 Augustus worden ontvangen. Wanneer het noodig is, maakt men hierop natuurlijk uitzondering, bij behoefte wordt thans toch ook op schuld ontvangen. Ik twijfel er niet aan, of het meerdere geld, dat er noodig is -om de volle geldswaarde voor de niet ontvangen kleeding (zijnde i/s

Indisch Militair Tijdschrift | 1902 | | pagina 469